+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Naprawa ekspresu do kawy > DeLonghi > Naprawa ekspresu DeLonghi PrimaDonna ESAM6620

Naprawa ekspresu DeLonghi PrimaDonna ESAM6620

Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Średnia
Czas naprawy

około 1h

Naprawione

Ekspres do kawy DeLonghi PrimaDonna ESAM6620

Komunikat na ekranie ekspresu do kawy: Alarm ogólny – przepalona grzałka i cieknący bojler

Urządzeniem które wymagało naprawy był ekspres ciśnieniowy do kawy firmy DELONGHI Prima Donna, typ ESAM6620.
Na ekranie pojawił się komunikat: alarm ogólny. Po rozkręceniu obudowy sprawdziłem bojler i grzałki. Okazało się, że są przepalone a bojler przecieka. Wyciek spowodował korozję elementów znajdujących się w pobliżu. Zdecydowalem się na wymianę całego modułu. Po zamontowaniu modułu i wymianie kilku innych uszczelek ekspres działa bez zarzutu.

Ostatnio dodane
5 2 oceny
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Janusz
Janusz
1 rok temu

Bardzo dobra porada De Longhi Primadonna cierpi czesto na ta przypadłosć .Moja rada —Test poczatkowy 1.wyjmij wtyczke z gniazdka 2.Teraz masakra 🙂 nacisnij rownoczesnie 1.przycisk on-of 2. filizanka 3.Dwie filizanki .Trzymajac popros kogos by właczyl wtyczke do gniazdka.4.Trzymaj tak długo az pojawi sie komunikat UART MODE .Nastepnie wyciagnij wtyczke z kontaktu.Po 2 sek wetknij wtyczke do gniazdka i przyciskiem on-of uruchom ekspres .Ekspres powinien sie uruchomic – .I wskazać komunikat PODGRZEWANIE PROSZE CZEKAC .Jesli po czasie komunikat – podgrzewanie prosze czekac nie znika – uszkodzony jest grzałka bojlera -lub termostaty lub triak na płycie głownej .I to jest przyczyna pojawiajacego sie komunikatu błedu.Pozdrawiam Serwis Ekspresów http://www.serwisekspresow.eu.

1
0
Będę wdzięczny za komentarze.x