+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Jak naprawić kuchenkę? > Electrolux > Naprawa zmywarki Electrolux ESL66010 – błąd i30

Naprawa zmywarki Electrolux ESL66010 – błąd i30

Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Trudna
Czas naprawy

około 2h

Naprawione

Zmywarka Electrolux ESL66010

Kod błędu i30 w zmywarce – przeciek z dziurawego gumowego łącznika misy zmywarki

Naprawiaj nie wyrzucaj – świetna akcja! Nie tylko z uwagi na ochronę środowiska, ale i oszczędności. To już moja kolejna naprawa z firmą North.pl – bardzo doceniam szybkość wysyłki, bo po diagnozie przyczyny awarii sprzętu nikt nie chce zbyt długo czekać z sprzętem rozbebeszonym, zwłaszcza w kuchni. No i duży wybór dostępnych części.
Instruktaże napraw są dość skrótowe, więc i tak trzeba szukać na innych stronach albo znaleźć jakąś instrukcję serwisową. Tak było w przypadku tej awarii.
Kod błędu i30 w zmywarce Electrolux może wskazywać na różnego rodzaju awarie, ale w moim przypadku był to przeciek z dziurawego gumowego łącznika misy zmywarki. Na tacce pod zmywarką była woda i na szczęście czujnik zadziałał i wyłączył zmywarkę.
Na zdjęciu to te żółte łączniki przy misie, a przy nowej misie są czarne. Akurat w tym modelu łączniki są zintegrowane z misą, więc trzeba było dobrać i zamówić całą misę. Wymiana jest dość czasochłonna, bo trzeba zmywarkę odwrócić do góry nogami i odłączyć od misy wszystkie przewody gumowe.
Zamówiłem i wymieniłem też uszczelkę tej misy (o-ring) skoro miałem wszystko rozkładać, ale stara (kilkunastoletnia) uszczelka wyglądała całkiem dobrze.
Z pewnym niepokojem uruchamiałem program szybkiego mycia, bo jednak wszystkie najważniejsze przewody musiały być ruszane, ale nic nigdzie nie pociekło. Więc mam nadzieję, że tak zaopiekowana zmywarka posłuży następnych kilka lat. A jak coś wyskoczy, to mam nadzieję znowu znaleźć potrzebną część na North.pl.

Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x