Historia

Naprawa zmywarki Samsung DW-FN320T

rafaelcz82 | 07.02.2022 Strona główna » Historia » Naprawa zmywarki Samsung DW-FN320T
Nowy czujnik zmętnienia wody do zmywarki Samsung DW-FN320T

Woda cieknie ze zmywarki – wymiana pompy i czujnika

Zmywarka Samsung, model DW-FN320T zaliczyła awarię w najbardziej newralgicznym momencie.
 W czasie przygotowań przedświątecznych, kilka dni przed Wigilią Bożego Narodzenia przestała działać prawidłowo.
 Niby błacha sprawa, przelewanie wody przez uszczelkę drzwi, woda na podłodze w kuchni. Myślałem, że może jak wcześniej miało to miejsce, zapchany jest odpływ i udrożnienie rury odpływowej załatwi problem. I faktycznie, czyszczenie odpływu sprawiło, że niby wszystko było dobrze.

Tylko że zmywarka raz na kilka cykli mycia zaczęła popuszczać. Co piąty, szósty cykl mycia kończył się bez odpompowania wody z dna, a ponowne uruchomienie zmywarki powodowało wyciek przez uszczelkę drzwi.
Szukając sposobu naprawy, namiarów na serwis do zmywarek Samsunga, trafiłem na ciekawy poradnik dotyczący samodzielnej naprawy, opublikowany na stronie North.pl
Idąc za poradą przedstawionych tam sposobów rozwiązania rożnych sytuacji awaryjnych, zacząłem sam szukać przyczyny wadliwego działania zmywarki.

Finalnie zmywarka wyjechała ze swojej wnęki w zabudowie kuchni, a ja się dobrałem do jej wnętrzności. Nastąpił demontaż płaszcza wodnego, celem czyszczenia wnętrza pod ciśnieniem. Ale przede wszystkim wymiana czujnika zmętnienia wody oraz pompy odpływowej wody, zakupionych przez sklep North.pl.
Nie powiem, co działało wadliwie. Ale prawda jest taka, że zmywarka została uruchomiona na nowo tydzień temu i jak na razie działa jak nowa, mimo jej dość intensywnego wykorzystywania.
Dla mnie to powód do satysfakcji. Raz, że znów oszczędza się wodę, ale przede wszystkim, jeden mniej  odpad gabarytowy zasilił skład sortowni śmieci. No i przede wszystkim wymierna oszczędność moich finansów – naprawa wyszła sporo taniej, niż kupno nowej zmywarki.

Udostępnij:
0 0 głosy
Ocena Artykułu
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowany feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Naprawiane urządzenie Zmywarka Samsung DW-FN320T Wymieniana część Czujnik zmętnienia wody, pompa odpływowa
Trudność naprawy Trudna Czas naprawy Ponad 2h