+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Jak naprawić zmywarkę? > Samsung > Naprawa zmywarki Samsung DW-FN320T

Naprawa zmywarki Samsung DW-FN320T

Rafał 07.02.2022
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Trudna
Czas naprawy

Ponad 2h

Naprawione

Zmywarka Samsung DW-FN320T

Woda cieknie ze zmywarki – wymiana pompy i czujnika

Zmywarka Samsung, model DW-FN320T zaliczyła awarię w najbardziej newralgicznym momencie.
W czasie przygotowań przedświątecznych, kilka dni przed Wigilią Bożego Narodzenia przestała działać prawidłowo.
Niby błacha sprawa, przelewanie wody przez uszczelkę drzwi, woda na podłodze w kuchni. Myślałem, że może jak wcześniej miało to miejsce, zapchany jest odpływ i udrożnienie rury odpływowej załatwi problem. I faktycznie, czyszczenie odpływu sprawiło, że niby wszystko było dobrze.

Tylko że zmywarka raz na kilka cykli mycia zaczęła popuszczać. Co piąty, szósty cykl mycia kończył się bez odpompowania wody z dna, a ponowne uruchomienie zmywarki powodowało wyciek przez uszczelkę drzwi.
Szukając sposobu naprawy, namiarów na serwis do zmywarek Samsunga, trafiłem na ciekawy poradnik dotyczący samodzielnej naprawy, opublikowany na stronie North.pl
Idąc za poradą przedstawionych tam sposobów rozwiązania rożnych sytuacji awaryjnych, zacząłem sam szukać przyczyny wadliwego działania zmywarki.

Finalnie zmywarka wyjechała ze swojej wnęki w zabudowie kuchni, a ja się dobrałem do jej wnętrzności. Nastąpił demontaż płaszcza wodnego, celem czyszczenia wnętrza pod ciśnieniem. Ale przede wszystkim wymiana czujnika zmętnienia wody oraz pompy odpływowej wody, zakupionych przez sklep North.pl.
Nie powiem, co działało wadliwie. Ale prawda jest taka, że zmywarka została uruchomiona na nowo tydzień temu i jak na razie działa jak nowa, mimo jej dość intensywnego wykorzystywania.
Dla mnie to powód do satysfakcji. Raz, że znów oszczędza się wodę, ale przede wszystkim, jeden mniej  odpad gabarytowy zasilił skład sortowni śmieci. No i przede wszystkim wymierna oszczędność moich finansów – naprawa wyszła sporo taniej, niż kupno nowej zmywarki.

Ostatnio dodane
0 0 oceny
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x