Pralka Candy Holiday 81 przestała pobierać wodę. Po demontażu górnej ścianki sprawdziłem czy do elektrozaworu dochodzi prąd. Ponieważ prąd dochodził więc uzyskałem diagnozę że elektrozawór nie działa i trzeba go wymienić. Na stronie www gdzie znalazłem identycznie wyglądający elektrozawór w firmie North był opisany jako zawór do zmywarki Candy ale była też dodatkowa informacja że pasuje on również do pralki Candy więc go zamówiłem. Z naprawą nie miałem problemu ponieważ intensywnie wykorzystuję swoje szare komórki i robię samodzielnie wszystko co tylko potrzebuję albo wymyślę, w tym wszystkie naprawy bo najczęściej awarie nie są na tyle skomplikowane aby przekraczały moje możliwości ich pokonania. W związku z taką moją działalnością mam dużo przeróżnych narzędzi i dzięki temu jestem samowystarczalny.
Jak widać ze szczegółowego opisu naprawa nie jest skomplikowana i potrzebne są tylko dwa narzędzia – kombinerki(najlepiej zakrzywione) oraz wkrętak krzyżakowy.
30min-1godz
Pralka Candy Holiday 81 - produkcja Włochy 2000 rok
Na tylnej ścianie pralki odkręcić i odłączyć przewód doprowadzający wodę
Odłączyć od zaworu trzy przewody elektryczne zapamiętując ich położenie
Następnie wylotową rurkę nowego zaworu wcisnąć do oporu w gumowy wąż, ścisnąć kombinerkami sprężynującą obejmę i przesunąć ją na wężu do przodu w pobliże zaworu na przewężenie jego rurki wylotowej przeznaczone do zaciśnięcia obejmy i uszczelnienia połączenia zaworu z gumowym wężem
Wcisnąć włącznik pralki i sprawdzić czy pralka pobiera wodę