+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Jak naprawić pralkę? > Pralka Mastercook PFD1284 ma trudności z odwirowaniem

Pralka Mastercook PFD1284 ma trudności z odwirowaniem

dorjan 01.03.2023
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Łatwa
Czas naprawy

mniej niż 30min

Naprawione

Mastercook Pralka PFD-1284

Wymiana amortyzatorów bębna w pralce

Typowe objawy zużytych amortyzatorów. Pralka miała trudności z odwirowaniem prania. Znalazłem w north zalecane amortyzatory do tego modelu. Trochę zdziwił mnie fakt, że przyszły części do pralki Candy, ale okazały się prawie identyczne jak oryginały. Różnica to mniejszy przekrój otworu gumy pod kołek mocujący na tłoku amortyzatora. Po wyrzuceniu wewnętrznych tulejek rozmiar okazał się jak w sam raz pod oryginalny (stary) kołek. Wybicie czterech kołków i umocowanie nowych amortyzatorów zajęło ok. 25 min. Teraz pralka odwirowuje bez żadnego zastanawiania się i kilkukrotnej próby wyważania bębna z ładunkiem. Jest w porządku.
Natomiast stare amortyzatory to tragedia. Te gumki oporowe na tłokach uległy wytarciu i część z nich była przerwana. Amortyzatory nie tłumiły żadnych drgań bębna. To cud, że pralka jeszcze działała.
Technologia tych współczesnych amortyzatorów jest prosta i moim zdaniem tandetna. Myślę. że te nowe trzeba będzie wymienić o wiele szybciej, ale na kilka lat powinny wystarczyć. Natomiast ten model pralki Mastercook mnie zadziwia. Ma już co najmniej 12 lat i do tej pory wszystko w nim działa. Potężny pochylony bęben o pojemności 8 kg jest zdecydowanie większy od tych w obecnych pralkach z oznaczeniem 8 kg. Tak długowiecznej pralki jeszcze nie miałem i myślę, że jeszcze długo posłuży pralka.

Jedna z fotek przedstawia elementy nadmiarowe, które są niepotrzebne w kupionym zestawie amortyzatorów.

Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x