+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Jak naprawić pralkę? > Jak naprawić pralkę Sharp? > Pralka Sharp ES-HFA6102W3 nie odprowadzała wody – szmata w wężu

Pralka Sharp ES-HFA6102W3 nie odprowadzała wody – szmata w wężu

Bartek 28.06.2023
Trudność naprawy
Średnia
Czas naprawy

powyżej 1h

Naprawione

Pralka Sharp ES-HFA6102W3

Wymiana pompy odpływowej (silnik + obudowa) w pralce

Pralka nie odprowadzała skutecznie wody. Robiła to bardzo powoli i w rezultacie nie można było dokończyć prania. Wyświetlał się błąd odprowadzania wody.

W pierwszej kolejności sprawdziłem wąż łączący pralkę z odpływem.

Był drożny, ale nieco pozwijany, więc pompa musiała się mocno napracować. Żeby zobaczyć czy w ogóle pompuje odprowadziłem ten wąż do toalety w taki sposób, żeby droga wody od pralki do toalety miała cały czas z górki i na jakiś czas to pomogło, aczkolwiek odprowadzanie mimo wszystko trwało bardzo długo i ostatecznie po kilkunastu praniach sytuacja wróciła do punktu wyjścia.

Zacząłem podejrzewać pompę, że może już ma dość i chce na emeryturę, zamówiłem więc na stronie north.pl odpowiedni model i wymieniłem.

Niestety nie rozwiązało to problemu. Pomyślałem, że jedyne miejsce, które jeszcze może blokować przepływ wody to wąż łączący bęben z pompą. Rozmontowałem pralkę raz jeszcze, zdjąłem ten wąż i jakież było moje zdziwienie gdy w środku znalazłem kawał bliżej nieznanej mi szmaty.

Po usunięciu przeszkody i złożeniu sprzętu, wyposażona w świeżutką, choć być może niepotrzebną, pompę pralka chodzi jak Szwajcar i mam nadzieję, że przed nią jeszcze wiele owocnych prań zamiast wysypiska.

Ostatnio dodane
5 2 oceny
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Klaudunia
Klaudunia
5 miesięcy temu

Brawo! Mam nadzieję, że stara pompa odpoczywa na wcześniejszej emeryturze i nowa godnie ją zastąpi!

1
0
Będę wdzięczny za komentarze.x