+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Jak naprawić pralkę? > Jak naprawić pralkę Beko? > Przycisk uruchomienia programu w pralce Beko WML 15086P był w położeniu wciśnięty i nie wracał do położenia wyjściowego

Przycisk uruchomienia programu w pralce Beko WML 15086P był w położeniu wciśnięty i nie wracał do położenia wyjściowego

henpost 09.01.2023
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Średnia
Czas naprawy

powyżej 1h

Naprawione

Pralka Beko WML 15086 P

Wymiana membrany klawiszy i szuflady na proszek pralki

Objawy:

Przycisk uruchomienia programu nie działał jak pozostałe. Naciśnięcie nie powodowało włączenia. Przycisk był w położeniu wciśnięty i nie wracał do położenia wyjściowego. Wielokrotne nacisk z większą siłą pozwalał na włączenie.

Przed zamówieniem ustaliłem że przyczyną jest uszkodzony pierwszy z lewej spręzysty element membrany klawiszy. Wykonane czynności to wyjęcie kabla zasilającego z gniazda, zdjęcie górnej płyty pralki. odkręcenie frontu przyciskow i pokręteł, odkręcenie przycisku zasilania i plytki drukowanej od frontu przycisków. Następnie wyjęcie uszkodzonej membrany i odszukanie zlamanego elementu spręzystego. Złożenie zamówiena wymagalo precyzyjego podania elementu zamawianego. Całkowity czas przeznaczony na dostawę to 2,5 dnia, w tym 21 godzin od nadania do umieszczenia w paczkomacie.
Po otrzymaniu membrany złożenie i uruchomienie pralki trwało ok 1 godziny w tym z przestojem na zamontowanie membrany z przyciskami do frontu przycisków , ale porównanie z uszkodzoną membraną pozwoliło na zdecydowanie o wyłamaniu trzech dodatkowych elementów, co pozwoliło na zamontowanie membrany. Po 15 min pralka była gotowa do uruchomienia.

Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x