+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Radość z samodzielnej naprawy – naprawa pralki lodówki, komputera, robota kuchennego i frytkownicy

Radość z samodzielnej naprawy – naprawa pralki lodówki, komputera, robota kuchennego i frytkownicy

Marek 22.03.2022
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Różne poziomy trudnośći
Czas naprawy

od 5 minut do kilku godzin

Naprawione

Lodówka, Pralka, Komputer, Robot kuchenny, Frytkownica

Duma z samodzielnej naprawy

Od dziecka naprawiam wszytko co mi się uda. Zawsze rozkręcałem rzeczy i majsterkowaniem. Poznawałem, uczyłem się jak rzeczy działają. Wyniosłem to domu, w tamtych czasach konsumpcjonizm nie był taki powszechny. W sklepach nie było sprzętów, rzeczy. Człowiek bardziej dbał o to co ma, by służyło dłużej. Każdy naprawiał, albo oddawał komuś do naprawy. To weszło nam w krew. Widzę jak moje podejście przechodzi teraz na moje dzieci, na leżanki i kolegów moich dzieci. To pokrzepia serce. Każdy może znaleźć jakiś powód dla siebie by naprawić cokolwiek, nawet mała prostą rzecz. Ja uważam że najważniejszym powodem jest nagroda jaką dostajemy za naprawienie. Nagroda jaką jest satysfakcja, że nam się udało, że potrafiliśmy, że daliśmy radę. Ten zastrzyk pozytywnych emocji, energii której każdy z nas potrzebuje. W tym otaczającym nas świecie krytyki, hejty. Naprawiając cokolwiek, np. dzbanek elektryczny, ekspres, słuchawki, każdy sprzęt. Możemy sami siebie pochwalić, powiedzieć jestem ekspertem, specjalistą. Nie ważne czy masz 10 czy 50 lat, możesz być z Siebie dumny. Zapewniam Cię, Twoi bliscy również są z Ciebie dumni, widząc że potrafisz. A z każdym kolejnym naprawionym sprzętem, rośniesz w ich oczach.

Dołączyłem do akcji, bo podoba mi się idea. Nie mam zamiaru rozpisywać się o tym co naprawiłem, lecz taki jest cel, dlatego wymienię kilka sprzętów. Lodówka – wymiana termostatu i modułu sterującego; Pralka – wymiana łożyska bębna, pasków; Komputer – wszystko (moja dziedzina); Robót kuchenny – szczotki, przekładnie; Frytkownica – termostat.

Ostatnio dodane
5 2 oceny
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x