+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Problemy i objawy uszkodzeń sprzętów > Suszarka do ubrań > LG > Rzeczy suszone bardziej mokre niż przed suszeniem w pralko-suszarce LG F4J6TG0W

Rzeczy suszone bardziej mokre niż przed suszeniem w pralko-suszarce LG F4J6TG0W

Krzysztof 08.01.2024
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key
Czas naprawy
Naprawione

LG Pralko-suszarka F4J6TG0W F4J6TGW0WABWQWPL

Wymiana hydrostatu w pralko-suszarce

Pralko-suszarka LG F4J6TG0W – rzeczy suszone były bardziej mokre niż przed suszeniem. Podczas suszenia suszarka nabiera wody.

Skontaktowałem się z north i dostałem kilka pytań pomocniczych by zdiagnozować przyczynę problemu. Zapytano mnie czy urządzenie wyświetla kod błędu? Dowiedziałem się, że za ilość dostarczanej wody odpowiada hydrostat i elektrozawór. Problem z dobieraniem co kilka minut wody może tkwić w hydrostacie – po niewłaściwym ukończeniu tego cyklu następny może nie działać właściwie. Spytano mnie też, czy próbowałem resetować suszarkę poprzez odłączenie na kilkanaście minut zasilania. Te pytania mogą przydać się innym jeśli będą mieć podobny problem.

Moja pralko-suszarka nie wyświetla kodu błędu, przez NFC w aplikacji wyświetla że wszystko OK. Pralka zawsze wyłączana z prądu po użyciu czyli zresetowana. Elektrozawór trójdrożny wymieniony na nowy, wężyk od hydrostatu drożny, Teraz zamówiłem nowy hydrostat w north.pl i zobaczę co będzie po wymianie. Pralko-suszarka w fazie suszenia na początku trochę dobierze wody a następnie zaczyna suszyć i wypompowywać wodę po dziesięciu minutach dobierze raz wodę wypompuje i po paru sekundach dobiera wodę i zamyka co dziesięć sekund i tak cały czas w międzyczasie ją wypompowuje ale więcej pobiera niż pompuje.

Aktualizacja wpisu z (8.01.204)

Hydrostat wymieniłem niestety bez zmian. Nie wiem czy ten nowy hydrostat jest na 100 procent sprawny , ponieważ gdy go dostałem to przy pinach do góry jest wypięte (zdj.1) i gdy się nim potrząsnie to bardziej w nim grzechocze niż w starym. Czy mogę go reklamować z wymianą na inny? Na starym hydrostacie śrubę regulacji odkręciłem o pół obrotu (zdj.2) i pralko suszarka zaczęła działać prawidłowo przy suszeniu już nie nabiera cały czas wody. Dwa razy dobierze wodę i raz wypompuje, gdy odkręciłem śrubę regulacji o jeden obrót to raz dobiera wodę i raz pompuje. Zostawiłem na pół obrotu, zrobiłem pranie i suszenie wszystko działa dobrze. Pozdrawiam. Krzysztof

 

Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Mateusz
Mateusz
11 dni temu

Cześć, mam podobny problem z ta pralko-suszarka

Ostatnio edytowane 11 dni temu przez Mateusz
Mateusz
Mateusz
11 dni temu

U mnie problem pojawia się również niekiedy podczas wirowania. Wiruje przez ok. 10min, po czym na wyświetlaczu zostaje 1-2min i pralka nie chce się otworzyć, ponieważ w bębnie jest woda.
Muszą ponownie włączyć wirowanie i dopiero wtedy wirowanie się odbędzie.
Podczas suszenia natomiast bardzo podobne objawy, jak te o których Pan pisze.
Po 2-3h suszenia prania niekiedy jest całkowicie mokre, a żeby było śmieszniej jest również bardzo gorące.
Nie mam już pomysłu, bo wymieniłem już elektrozawór, wszystko rozkręciłem i przeczyscilem i problem dalej występuje.

2
0
Będę wdzięczny za komentarze.x