Pralka Gorenje nie wypompowuje wody, programator nie reaguje.
Niezbędne jest posiadanie śrubokręta Torx T20 .
Dla potwierdzenia diagnozy uszkodzonego silnika pompy należy zmierzyć miernikiem uniwersalnym jego oporność ustawiając miernik na zakres 200 ohm. Jeżeli silnik pompy ma oporność w tych okolicach to jest sprawny. Jeżeli 0 to jest martwy.
Przesyłam instrukcję wymiany.
3Następnie (po wypuszczeniu wody) odblokować drzwi awaryjnie czerwonym cięgnem umieszczonym obok filtra pompy, pociągając go w dół. Przed podłączeniem do sieci, po odblokowaniu awaryjnym drzwi, nie zamykać ich bo wtedy programator się nie odblokuje.
7Silnik pompy umieszczony jest wewnątrz po lewej stronie. Chwycić za silnik pompy, przekręcić go około 15 stopni w lewo i pociągnąć do siebie.
8Dla potwierdzenia diagnozy uszkodzonego silnika pompy należy zmierzyć miernikiem uniwersalnym jego oporność ustawiając miernik na zakres 200 ohm. Jeżeli silnik pompy ma oporność w tych okolicach to jest sprawny. Jeżeli 0 to jest martwy.
9Odłączyć od silnika przewód zasilający.