Instrukcja krok po kroku

Zmywarka AEG FFB62700PM po 2 latach nie grzeje – spalona grzałka

Paweł | 30.01.2023 Strona główna » Instrukcje krok po kroku » Instrukcja krok po kroku » Zmywarka AEG FFB62700PM po 2 latach nie grzeje – spalona grzałka
Zdemontować pompę myjącą, jej gumowe mocowanie jest na zatrzaski w dolnym korpusie zmywarki, pompa jest na gumowym wsporniku. Wyczepić od dołu wspornik z korpusu. Odłączyć gumowe króćće pompy od zespołu wodnego zmywarki. Przy odłączaniu króććów mieć uruchomiony odkurzacz do pracy na mokro i odsysać wyciekające resztki wody. Ostrożnie wyjąć pompę, jak tylko będzie dostęp to odłączyć od niej przewody elektryczne.

Instrukcja wymiany grzałki pompy myjącej w zmywarce

Zmywarka AEG po 2 latach od zakupu przestała grzać wodę. Okazało się, że spaliła się grzałka pompy myjącej. Przesyłam instrukcję z jej wymiany. Całość zajęła ponad 2h.

Pracę wykonywać ostrożnie, te zmywarki maja marnej jakości plastiki i łatwo je połamać. Nie wykonywać pracy na szybko.

Jeśli ktoś rzadko naprawia AGD to przy demontażu robić zdjęcia i według nich składać. Warto je robić dużym tabletem – będą bardziej czytelne niż na smartfonie.

Udostępnij:

1Odłączyć zmywarkę od mediów, jeśli kuchnia jest mała to warto wymieść do większego pomieszczenia, podłoga w pomieszczeniu musi być odporna na rozlanie wody (np. do garażu)

2Położyć wąż odpływowy na podłodze, płasko aby wypłynęła część wody. Podłączyć odkurzacz do pracy na mokro i odessać ile się da wody. Wyjąć filtry wewnątrz zmywarki i też odessać wodę z komory filtra.

3Zmywarkę położyć na plecach.

Połóż zmywarkę na plecach - instrukcja wymiany grzałki pompy myjącej w zmywarce AEG FFB62700PM

4Odkręcić 2 wkręty mocujące osłonę pod drzwiami, od spodu wyjąć spod osłony gąbkę wyciszającą.

Odkręcić 2 wkręty mocujące osłonę pod drzwiami, od spodu wyjąć spod osłony gąbkę wyciszającą. Instrukcja wymiany grzałki pompy myjącej w zmywarce AEG FFB62700PM

5Odkręcić przednie nóżki po czym wyjąć osłonę. Osłona trzyma się na wspornikach do których są wkręcone nóżki, przy nóżkach i wewnątrz po bokach osłony są zatrzaski - poświecić latarką po bokach w miejscu gdzie była gąbka i długim śrubokrętem wyczepić osłonę z zatrzasków i ją wyjąć.

Odkręcić przednie nóżki po czym wyjąć osłonę. Osłona trzyma się na wspornikach do których są wkręcone nóżki, przy nóżkach i wewnątrz po bokach osłony są zatrzaski - poświecić latarką po bokach w miejscu gdzie była gąbka i długim śrubokrętem wyczepić osłonę z zatrzasków i ją wyjąć.

6Odkręcić 4 wkręty które mocują ocynkowana blachę pod drzwiami wraz z przednimi wspornikami. Odkręca sie po 2 wkręty z każdej strony, są one po zewnętrzej stronie każdego z wsporników. Są one pomiędzy wspornikami a bocznymi blachami obudowy. Wyjąć wsporniki razem z tą blachą.

Odkręcić 4 wkręty które mocują ocynkowana blachę pod drzwiami wraz z przednimi wspornikami. Odkręca sie po 2 wkręty z każdej strony, są one po zewnętrzej stronie każdego z wsporników. Są one pomiędzy wspornikami a bocznymi blachami obudowy. Wyjąć wsporniki razem z tą blachą.

7Wyjąć dolną osłonę - ciągnąc za jej górną część aż wyjcie spod profili do których ją trzymały wykręcone wkręty poprzeczej blachy z wspornikami. Osłonę po odchyleniu pociągnąć w kierunku przodu zmywarki, od tyłu ona jest mocowana na wcisk. Jeśli nie chce wyjść - od tyłu mogą być 2 wkręty ją mocujące. (nie w każdej zmywarce tego modelu one są - jak są to przewrócić zmywarkę na bok i je wykręcić po czym przewrócić zmywarkę na plecy)

8Ostrożnie zdemontować czujnik zalania, jest on łatwy do uszkodzenia.

9Ostrożnie zdemontować osłonę pompy spustowej pompy - jest na 2 zatrzaskach i zdemontować pompę spustową wody - podobnie jak w pralkach ta pompa jest mocowana bagnetowo, pompę przekręca się o ok. 1/10 obrotu i wyjmuje. Bez zdemontowania tej pompy jest za mało miejsca do wyjęcia pompy myjącej.

Ostrożnie zdemontować osłonę pompy spustowej pompy - jest na 2 zatrzaskach i zdemontować pompę spustową wody - podobnie jak w pralkach ta pompa jest mocowana bagnetowo, pompę przekręca się o ok. 1/10 obrotu i wyjmuje. Bez zdemontowania tej pompy jest za mało miejsca do wyjęcia pompy myjącej.

10Zdemontować pompę myjącą, jej gumowe mocowanie jest na zatrzaski w dolnym korpusie zmywarki, pompa jest na gumowym wsporniku. Wyczepić od dołu wspornik z korpusu. Odłączyć gumowe króćće pompy od zespołu wodnego zmywarki. Przy odłączaniu króććów mieć uruchomiony odkurzacz do pracy na mokro i odsysać wyciekające resztki wody. Ostrożnie wyjąć pompę, jak tylko będzie dostęp to odłączyć od niej przewody elektryczne.

Zdemontować pompę myjącą, jej gumowe mocowanie jest na zatrzaski w dolnym korpusie zmywarki, pompa jest na gumowym wsporniku. Wyczepić od dołu wspornik z korpusu. Odłączyć gumowe króćće pompy od zespołu wodnego zmywarki. Przy odłączaniu króććów mieć uruchomiony odkurzacz do pracy na mokro i odsysać wyciekające resztki wody. Ostrożnie wyjąć pompę, jak tylko będzie dostęp to odłączyć od niej przewody elektryczne.

11Ostrożnie zdemontować osłonę z pompy, Rozłączyć pompę z zespołem grzałki, Mocowanie jest podobne jak w pompie spustowej, tu są jeszcze dwa zabezpieczenia które należy lekko odgiąć aby dało się elementy rozdzielić. Zdjąć istniejący oring i założyć nowy - jest w komplecie z nowym zespołem grzałki. Założyć nowy zespół grzałki.

12Zmontować w odwrotnej kolejności.

13Tabliczka znamionowa Zmywarki AEG FFB62700PM

Tabliczka znamionowa zmywarki AEG FFB62700PM typ GHE611CB4 PNC 91141437501
5 1 zagłosuj
Ocena Artykułu
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowany feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Naprawiane urządzenie Zmywarka AEG FFB62700PM Wymieniana część Grzałka pompy myjącej
Trudność naprawy Średnia Czas naprawy powyżej 2h