Historia

Naprawa ekspresu do kawy Jura Impressa C5

Zbigniew | 15.09.2022 Strona główna » Historie » Historia » Naprawa ekspresu do kawy Jura Impressa C5
Naprawa ekspresu do kawy Jura Impressa C5

Ułamane uchwyty silnika w ekspresie Jura

Mam ekspres do kawy Jura impressa C5. Ekspres przestał działać, a po otwarciu okazało się, że ułamane są uchwyty silniczka, który napędza całą mechanikę (z wyjatkienm młynka). Niestety firma JURA jest jedną z cwaniakujacychj firm (moja opinia) zmuszajacych do kupowania drogich części zamiennych, bo zamiast obudowy, która mogłaby kosztować max 50zł, trzeba kupić cały silnik za ponad 500 a dobry, działający silnik tylkoz ukruszoną plastikową obudową wyrzucić naśmietnik!. Wprwdzie ekspres ma juz ponad 10 lat, ale skąd mam mieć pewność czy uchwyty obudowy poszły ze starości czy zmęczyły się np. z powodu jakiś blokad mechanicznych, cięższej pracy, itp. a po wymianie za 500 zł znów pękną?
Wymagało to ode mnie troche wyobraźni i zdolności manualnych, ale nożycami do blachy wyciąłem odpowiedniego kształtu obejmę (niestety nie mogła być prosta, bo otwory są jakby po przekątnej wzgledem koła zębatego, a po drodze trzeba omijać wypustki obudowy). Obejma początkowo miała być tylko do sprawdzenia czy coś poważniejszego nie dzieje się z mechaniką, ale pracuje już ponad 3 miesiące 😄
Swoją drogą tak duża firma jak North z pewnościa ma nieporównywalnie większe przełożenie na producenta i może mogłaby wynegocjować dostepność mniejszych i tańszych części zamiennych. W moim przypadku cały metalowy silniczek jest sprawny, więc przydałaby sie możliwość wymiany tylko plastikowej obudowy.

Udostępnij:
5 2 głosy
Ocena Artykułu
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowany feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Naprawiane urządzenie Ekspres do kawy Jura Impressa C5 Typ 651 Wymieniana część Ręczne majsterkowanie przy obudowie
Trudność naprawy Średnia Czas naprawy 30min - 1h