Historia

Przycisk uruchomienia programu w pralce Beko WML 15086P był w położeniu wciśnięty i nie wracał do położenia wyjściowego

henpost | 09.01.2023 Strona główna » Historie » Historia » Przycisk uruchomienia programu w pralce Beko WML 15086P był w położeniu wciśnięty i nie wracał do położenia wyjściowego
Wymiana membrany klawiszy - przycisk uruchomienia programu w pralce Beko WML 15086P był w położeniu wciśnięty i nie wracał do położenia wyjściowego

Wymiana membrany klawiszy i szuflady na proszek pralki

Objawy:

Przycisk uruchomienia programu nie działał jak pozostałe. Naciśnięcie nie powodowało włączenia. Przycisk był w położeniu wciśnięty i nie wracał do położenia wyjściowego. Wielokrotne nacisk z większą siłą pozwalał na włączenie.

Przed zamówieniem ustaliłem że przyczyną jest uszkodzony pierwszy z lewej spręzysty element membrany klawiszy. Wykonane czynności to wyjęcie kabla zasilającego z gniazda, zdjęcie górnej płyty pralki. odkręcenie frontu przyciskow i pokręteł, odkręcenie przycisku zasilania i plytki drukowanej od frontu przycisków. Następnie wyjęcie uszkodzonej membrany i odszukanie zlamanego elementu spręzystego. Złożenie zamówiena wymagalo precyzyjego podania elementu zamawianego. Całkowity czas przeznaczony na dostawę to 2,5 dnia, w tym 21 godzin od nadania do umieszczenia w paczkomacie.
Po otrzymaniu membrany złożenie i uruchomienie pralki trwało ok 1 godziny w tym z przestojem na zamontowanie membrany z przyciskami do frontu przycisków , ale porównanie z uszkodzoną membraną pozwoliło na zdecydowanie o wyłamaniu trzech dodatkowych elementów, co pozwoliło na zamontowanie membrany. Po 15 min pralka była gotowa do uruchomienia.

Udostępnij:
5 1 zagłosuj
Ocena Artykułu
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowany feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Naprawiane urządzenie Pralka Beko WML 15086 P Wymieniana część Membrana klawiszy, szuflada na proszek bez frontu
Trudność naprawy Średnia Czas naprawy powyżej 1h