Historia

Wymiana ramki w pralce Candy EVOGT 13062 D3-S

Magdalena | 25.05.2022 Strona główna » Historie » Historia » Wymiana ramki w pralce Candy EVOGT 13062 D3-S
Wymiana ramki w pralce Candy EVOGT 13062 D3-S kroki

Pęknięte zawiasy drzwi pralki

Już około pół roku temu, w mojej 6 letniej pralce EVOGT 13062 D3-S pękł zawias od klapy. Pomimo tego, że klapa zamykała się trochę krzywo, pralka wciąż działała, prała, wszystko było w porządku. Jednak postanowiłam już zacząć się rozglądać, czy będę w stanie znaleźć część zamienną i ją wymienić. Oczywiście w ogóle się na tym nie znam ;), więc najpierw nie wiedziałam nawet czego szukam. Ale udało się trafić na stronę north.pl i chyba znaleźć to, czego potrzebowałam :). Zapisałam sobie link do strony i… trochę o tym zapomniałam.
Kilka dni temu robiłam pod rząd dwa prania i przy zamykaniu klapy, żeby wstawić drugie pranie – pękł drugi zawias… Jakoś udało mi się jeszcze ją zamknąć, bo w środku już pranie czekało, wszystkie potrzebne specyfiki wlane, ale natychmiast poleciałam szukać zapisanego linku. Po zrobionym praniu, zaczęłam trochę rozkręcać pralkę, żeby porównać ramkę, czy na pewno będzie dobra i ją zamówiłam.
Dwa dni później otrzymałam ramkę, świetnie zapakowaną i gotową do wymiany. Całość zajęła mi około 40 minut. Ramka kosztowała ok. 130 zł+przesyłka, co przy ewentualnym koszcie zakupu nowej pralki, jest niewielkim wydatkiem. I całe szczęście, bo wymieniać pralkę z powodu plastikowych zawiasów od klapy ? Byłoby to zupełnie bezsensowne :). Pralka działa i pierze dalej 🙂

Udostępnij:

.

5 1 zagłosuj
Ocena Artykułu
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Wbudowany feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Robert
Robert
9 miesięcy temu

Może jakieś wskazówki jak rozebrać pralkę candy ładowana z góry

Katarzyna
Katarzyna
2 miesięcy temu
Odpowiedz do  Robert

Ramkę zmieniłam sama. Najpierw odkrecamy śrubki pod uszczelką potem boczne wyświetlacza. Są jeszcze przy dopływie wody 2 sztuki. Najgorsze jest wyjęcie kabli mocno się trzymają. Robiłam zdjęcia. Byłam zdziwiona bo kable są też przy zamknięciu pralki. Więc nie wyrywamy ramki tylko delikatnie odwracamy i wyjmujemy z zaczepów. Potem tylko wsówamy. Zajęło mi to ponad godzinę 😅Zapociłam się ale było warto! !!!Pralka na gwarancji a gość sobie zarzyczył 370 Niech się wali. Ja to zrobiłam za 140. 😆😆😆😆

Kasia
Kasia
4 miesięcy temu

U mnie jest ten sam problem,pęknięty zawias. Przyjechał Pan z serwisu,stwierdził że cała góra łącznie z elektronika jest do wymiany oszacował koszty i powiedział: 584zł szok,jestem w totalnym szoku bo po tych zdjęciach i cenie,którą Pani tu podała to jest 3 razy tyle. Mogę prosić o linka z tej stronki z częściami.

Marek
Marek
4 miesięcy temu

Proszę o info od czego zacząć, co najpierw należy rozkręcić i jak rozpiąć fartuch. Dziękuję

Ostatnio edytowane 4 miesięcy temu przez Marek
Naprawiane urządzenie Pralka Candy EVOGT 13062 D3-S Wymieniana część Ramka pralki z zawiasami
Trudność naprawy Łatwa Czas naprawy 30min - 1h