+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Jak naprawić pralkę? > Naprawa pralki Amica > Urwany krzyżak w pralce Amica NAWI7102CL

Urwany krzyżak w pralce Amica NAWI7102CL

PAWEŁ Ś. 05.07.2023
Trudność naprawy
Łatwa
Czas naprawy

powyżej 2h

Naprawione

Pralka Amica NAWI 7102 CL

Wymiana bębna w pralce

Nie zajmuję się zawodowo naprawianiem pralek, ale jak Babcia poprosiła o pomoc w naprawie to trzeba było spróbować swoich sił. Pralka była zajechana do końca, czyli aż urwał się krzyżak i bęben przestał kręcić. Po rozkręceniu, co okazało się łatwe i generalnie możliwe do realizacji przez jedną osobę, potwierdziłem fakt urwanego krzyżaka, przetartej obudowy bębna.
Przy szukaniu nowego krzyżaka zdziwiłem się, bo się okazało, że nie dostanę samego krzyżaka (przykręcany na 6 śrub), lecz tylko razem z bębnem.
Nikt nie chciał mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego nie mogę kupić samego krzyżaka.
Zatem zamówiłem krzyżak z bębnem. Montaż był równie prosty co demontaż, trwał dłużej, bo wszystko trzeba było wyczyścić.
Po rozpoczęciu testowego prania zauważyłem wyciek wody spod szuflady z dozownikiem, a że było późno to tak zostawiłem. Wujek puścił na noc kolejne pranie. Następnego dnia przyjechałem i rozebrałem kieszeń od szuflady na proszek. Niczego nie znalazłem, więc wszystko skręcilem i po rozpoczęciu kolejnego prania zamiast pobierać wodę tylko uslyszałem buczenie pompki. Po jakiejś godzinie czy dwóch szukania co zrobiłem nie tak, natknąłem się w instrukcji obsługi na zalecenie przy tej usterce, aby sprawdzić ciśnienie wody. Więc odkręciłem wąż dopływowy, aby zobaczyć, że nic nie leci. Przyczyną był tak zapchany filtr wody, że nie przepuszczała nic. Babcia mieszka w takiej lokalizacji, że jest i niskie ciśnienie wody i jest brudna.
Jednocześnie założyłem, że przez niskie ciśnienie woda zamiast lecieć przez dziurki na dół dozownika, to trochę spływała na boki i przez to mogła wypływać na podłogę. Czas pokaże.
Póki co uważam naprawę za zakończoną sukcesem.

Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x