+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Jak naprawić pralkę? > Jak naprawić pralkę LG? > Wymiana drzwi w pralce LG SteamSpa F2J6QY0W

Wymiana drzwi w pralce LG SteamSpa F2J6QY0W

Paweł 31.10.2022
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Trudna
Czas naprawy

powyżej 1h

Naprawione

Pralka LG F2J6QY0W

Zaciął się elektrozamek drzwi pralki

W drzwiach pralki LG F2J6QY0W zaciął się elektrozamek przez co przy otwieraniu drzwi zniszczeniu uległ haczyk drzwi. Przy próbie demontażu drzwi, szkło wewnątrz drzwi uległo uszkodzeniu przez mój błąd, o czym poniżej. Zamówiłem więc drzwi i elektrozamek do pralki, aby wymienić zniszczone części zamiast wymiany całej pralki. Mimo czasu oczekiwania powyżej 2 tygodni, po 3 dniach od zamówienia drzwi były u mnie, więc zabrałem się do pracy.

Wyjąłem stare drzwi, odkręcając je kluczem nasadowym, zdjąłem obręcz trzymającą uszczelnienie drzwi i odkręciłem i wyjąłem elektrozamek, w którym utknęła część haczyka. Zamek okazał się sprawny, tylko należało usunąć urwaną część i ponownie go skręcić. Jak jednak wspomniałem przez nieuwagę szkło w drzwiach również pękło, więc musiałem wymienić całe drzwi. Gdybym wcześniej zapoznał się z filmami instruktażowymi to może uniknąłbym tego i wymieniłbym tylko sam haczyk, gdyż taka część jest również dostępna w North. Filmiki instruktażowe właśnie filmy North okazały się później bardzo pomocne. Następnie przykręciłem elektrozamek na swoje miejsce, podłączyłem kabel i sprawdziłem czy działa.

Na końcu wstawiłem w nowe drzwi przymocowując je tymi samymi śrubami i z użyciem klucza nasadowego (8). Ostatnim wyzwaniem było założenie z powrotem uszczelnienia i obręczy – sprężyna ściągająca obręcz skutecznie to utrudniała. Na szczęście największe szczypce jakie znalazłem w sklepie okazały się pomocne (są też do tego na AliExpress specjalne szczypce rozciągające sprężyny właśnie takich obręczy, jednak czas oczekiwania ich wysyłkę z Chin był zbyt długi).

Drzwi działają teraz jak nowe i po 3 dniach odrabiam teraz nagromadzone pranie! 😄

Nauka z tego taka – po pierwsze, bardzo potrzebne jest dzielenie się wiedzą na temat napraw, żeby następni mieli ułatwione zadanie i uniknęli takich błędów jak ja – ze stłuczonym szkłem w drzwiach. Po drugie, promowanie samego podejścia do naprawiania maszyn i nacisk na producentów o zapewnianie dostępności części zamiennych, takich, jakie można znaleźć właśnie w North.

#RepairDontWaste #naprawiajniewyrzucaj

Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Asia
Asia
17 dni temu

Jak wymienić haczyk drzwi. Odkręciłam śruby i nie mogę sobie poradzić z otwarciem żeby się do niego dostać.

1
0
Będę wdzięczny za komentarze.x