+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Jak naprawić pralkę? > Jak naprawić pralkę LG? > Wymiana drzwi w pralce LG SteamSpa F2J6QY0W

Wymiana drzwi w pralce LG SteamSpa F2J6QY0W

Paweł 31.10.2022
Trudność naprawy
Trudna
Czas naprawy

powyżej 1h

Naprawione

Pralka LG F2J6QY0W

Zaciął się elektrozamek drzwi pralki

W drzwiach pralki LG F2J6QY0W zaciął się elektrozamek przez co przy otwieraniu drzwi zniszczeniu uległ haczyk drzwi. Przy próbie demontażu drzwi, szkło wewnątrz drzwi uległo uszkodzeniu przez mój błąd, o czym poniżej. Zamówiłem więc drzwi i elektrozamek do pralki, aby wymienić zniszczone części zamiast wymiany całej pralki. Mimo czasu oczekiwania powyżej 2 tygodni, po 3 dniach od zamówienia drzwi były u mnie, więc zabrałem się do pracy.

Wyjąłem stare drzwi, odkręcając je kluczem nasadowym, zdjąłem obręcz trzymającą uszczelnienie drzwi i odkręciłem i wyjąłem elektrozamek, w którym utknęła część haczyka. Zamek okazał się sprawny, tylko należało usunąć urwaną część i ponownie go skręcić. Jak jednak wspomniałem przez nieuwagę szkło w drzwiach również pękło, więc musiałem wymienić całe drzwi. Gdybym wcześniej zapoznał się z filmami instruktażowymi to może uniknąłbym tego i wymieniłbym tylko sam haczyk, gdyż taka część jest również dostępna w North. Filmiki instruktażowe właśnie filmy North okazały się później bardzo pomocne. Następnie przykręciłem elektrozamek na swoje miejsce, podłączyłem kabel i sprawdziłem czy działa.

Na końcu wstawiłem w nowe drzwi przymocowując je tymi samymi śrubami i z użyciem klucza nasadowego (8). Ostatnim wyzwaniem było założenie z powrotem uszczelnienia i obręczy - sprężyna ściągająca obręcz skutecznie to utrudniała. Na szczęście największe szczypce jakie znalazłem w sklepie okazały się pomocne (są też do tego na AliExpress specjalne szczypce rozciągające sprężyny właśnie takich obręczy, jednak czas oczekiwania ich wysyłkę z Chin był zbyt długi).

Drzwi działają teraz jak nowe i po 3 dniach odrabiam teraz nagromadzone pranie! 😄

Nauka z tego taka - po pierwsze, bardzo potrzebne jest dzielenie się wiedzą na temat napraw, żeby następni mieli ułatwione zadanie i uniknęli takich błędów jak ja - ze stłuczonym szkłem w drzwiach. Po drugie, promowanie samego podejścia do naprawiania maszyn i nacisk na producentów o zapewnianie dostępności części zamiennych, takich, jakie można znaleźć właśnie w North.

#RepairDontWaste #naprawiajniewyrzucaj

Ostatnio dodane
5 4 oceny
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x