+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Jak naprawić zmywarkę? > AEG > Wymiana elektrozaworu 3-drożnego w pralce AEG

Wymiana elektrozaworu 3-drożnego w pralce AEG

Eryk 19.07.2021
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Łatwa
Czas naprawy

około 20 min

Naprawione

Pralka AEG

Wyciek z pompy odpływowej, pęknięcie przy zaworach

Pralka Aeg przesiedziała w garażu blaszaku u sąsiada około 5 lat po tym jak przywiózł ją sobie z Austrii.
Po tym czasie podarował pralkę mojemu ojcu u którego z kolei pralka przeleżała kolejne 3 lata. Na koniec u mnie popsuła się pralka Bosch i tata zaoferował mi żebym wziął tą pralkę z jego piwnicy. Byłem pewien obaw bo nie było pewności że sprzęt w ogóle zadziała. Zrobiłem research w necie i okazało się że sprzęt ten w 2013 roku kosztował około 4500zl. Stwierdziłem że zaryzykuję. Podpiąłem sprzęt w domu i od razu zaczęła się zabawa. Najpierw ogromny wyciek po stronie pompy odpływowej. Rozebrałem okazało się że spadł zacisk z węża. Super…pomyślałem. Po założeniu innego zacisku wyciek został naprawiony. Dla pewności zdjąłem z pralki pokrywę żeby jeszcze ja przejrzeć. Wszystko zdawało się być ok ale nagle mój 6-cio letni synek krzyczy-tatusiu woda mocno leci o..tutaj. Okazało się że część z 3 zaworami wody wlotowej miała pęknięcie od dołu. Prawdopodobnie w tej części przez te wszystkie lata uwięziona była woda. Gdy pralka stała w blaszaku i przyszedł mróz plastikowy korpus wielozaworu po prostu pękł. Próbowałem to kleić na gorąco ale bez skutku. Tutaj jest woda pod ciśnieniem i klejenie nic nie da.
Przeszukałem Internet i na stronie www.north.pl znalazłem oryginalny wielozawór. Zakupiłem, po dwóch dniach odebrałem z paczkomatu. Wymiana była bajecznie prosta. Potrzebne były tylko kombinerki do zsunięcia zacisków sprężynowych.
Podłączyłem i bajka. Pralka warta kiedyś majątek pierze jak szalona. Cieszę się że nie zrezygnowałem z naprawy. To ogromna satysfakcja naprawić taki sprzęt. Gorąco polecam też north.pl
Bez tej stronki i oryginalnej części, naprawa nie byłaby możliwa.

Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
1
0
Będę wdzięczny za komentarze.x