+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Instrukcje > Wymiana kondensatora w zmywarce Amica ZZM 647 E

Wymiana kondensatora w zmywarce Amica ZZM 647 E

Tomasz 09.05.2022
Trudność naprawy
Łatwa
Czas naprawy

powyżej 1h

Naprawione

Zmywarka AMICA ZZM 647 E

Ciche buczenie, naczynia niedomyte, nierozpuszczona tabletka w zmywarce Amica

Objawy:

Po uruchomieniu cyklu sprzęt wypompowuje wodę i prawidłowo ją pobiera. Po chwili powinien rozpocząć się cykl mycia czuli dystrybucji wody wewnątrz urządzenia. Niestety słychać tylko ciche buczenie. Efekt końcowy cyklu, naczynia nie domyte, nie rozpuszczona całkowicie tabletka.

Po demontażu urządzenia z zabudowy należy usunąć maksymalną ilość wody z urządzenia, pozostaje jej dużo w zbiorniku na sól oraz w zbiorniku pod komorą mycia. Kilkukrotnej uruchomienie na chwilę cyklu (30sek kiedy odprowadza wodę) pomaga usunąć jej część spod komory mycia. Ta że zbiornika na sól można usunąć odsysaniem lub szmatką o dużej chłonności(chwilę to trwa). Kiedy pozbyliśmy się wody z podstawy urządzenia pora na jego położenie na lewym boku(uwaga na resztki wody w wężach).

Demontujemy pokrywę w podstawie (kilka zatrzasków), w lewym górnym rogu widzimy silnik pompy myjącej oraz tuż obok kondensator rozruchowy. Niestety nowy oryginał jest trudno dostępny, zakupiłem zamiennik Ducati na North.pl - koniecznie o tych samych parametrach 3uF 450V dwuprzewodowy ( na zdjęciu oryginał i kod zamiennika na etykiecie).

Po jego wymianie i wykonaniu czynności montażowych sugeruje przed montażem urządzenia w zabudowie wykonanie cyklu kontrolnego(cykl krótki '60) by potwierdzić brak nieszczelności na odpływie/dopływie.

Życzę przyjemnego szumu wody i obracających się ramion rozprowadzających, które to potwierdzi że właśnie samodzielnie wykonaliśmy skuteczną naprawę naszej zmywarki przy oszczędności kilku słówek. Powodzenia

Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x