Electrolux Historia Suszarka do ubrań

Wymiana paska w suszarce Electrolux EDH3887GDE

Przemysław | 10.02.2021 Strona główna » Historia » Wymiana paska w suszarce Electrolux EDH3887GDE
Wymiana paska w suszarce Electrolux EDH3887GDE

Bęben suszarki przestał się kręcić – pękł pasek

W ostatnią niedzielę po powrocie od znajomych okazało się że nie działa suszarka. W pierwszej chwili szok, trzeba będzie kupić nową, ale po chwili może jest jakieś inne rozwiązanie tego problemu (nie kręci się bęben). Chwila poszukiwań i jest https://north.pl/baza-porad/kreci-sie-beben-w-suszarce/, hmm może to pasek, ponownie chwila poszukiwań i jest instrukcja wymiany: https://north.pl/baza-porad/newsy/jak-wymienic-pasek-w-suszarce-bebnowej/
Rzeczywiście po zdjęciu górnej obudowy suszarki okazało się że pasek po prostu pękł.

Zamówienie złożone i opłacone w niedzielę na stronie sklepu north.pl. Pasek do odbioru we wtorek po południu (plus za szybkość realizacji). Wieczorem zgodnie z instrukcją przystąpiłem do wymiany paska- wszystko z grubsza się zgadzało. Tu jedna uwaga silnik wentylatora (w przypadku mojej suszarki Electrolux EDH3887GDE) ma sprężynę która jednocześnie napina pasek. Po pęknięciu paska silnik ustawił się w złej pozycji (bo pasek nie stawiał oporu), dlatego też trzeba zdjąć sprężynę przesunąć silnik do tyłu, założyć pasek, a następnie np. śrubokrętem zamocować sprężynę- pasek się napnie i wszystko działa tak jak powinno.
Dziękuje za pomoc i oczywiście dostępność części- całość wraz z przesyłką kosztowała 100zł.

P.S. Można zaktualizować artykuł na temat wymiany paska o to jak napinanie paska jest rozwiązane w przypadku suszarek Electroluxa.

Udostępnij:
5 2 głosy
Ocena Artykułu
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Wbudowany feedback
Zobacz wszystkie komentarze
Naprawiane urządzenie Suszarka Electrolux EDH3887GDE Wymieniana część Pasek napędowy
Trudność naprawy Średnia Czas naprawy około 1h

Formularz