Wymiana filtra odprowadzającego wodę w pralce LG – przykład na modelu F10B8ND

Wymiana filtra odprowadzającego wodę w pralce LG – przykład na modelu F10B8ND

Szymon | 20.04.2021

Wymiana filtra odprowadzającego wodę w pralce LG – przykład na modelu F10B8ND

Szymon | 20.04.2021

 1. Przygotuj sobie narzędzia typu: śrubokręty,  wkrętarka z różnymi końcówkami, szczypce, klucz nastawny „żabka”; opcjonalnie klucz francuski.
 2. Odłącz zasilanie, zamknij zawór wody, zamknij drzwi od bębna pralki.
 3. Otwórz klapkę, gdzie znajduje się filtr – dolny prawy róg pralki a następnie wyjmij czarny wężyk, podłóż jakieś naczynie, otwórz wężyk i spuść resztę wody z filtra (rys. 1).
 4. Otwórz, przekręcając w lewą stronę, okrągłą (u mnie czarna) pokrywę filtra – uwaga może wylecieć jeszcze woda.
 5. Odkręć śrubę z prawej strony okrągłej pokrywy filtra (rys. 1).
 6. Pociągnij do siebie dolną część frontu pralki aby ją wyjąć (rys. 2).
 7. Z tyłu pralki odkręć dwie śruby w jej górnej części, które trzymają blat pralki (rys. 3).
 8. Popchnij blat pralki do tyłu, a następnie go zdemontuj pociągając do góry (rys. 4).
 9. Otwórz szufladę na proszek i płyn żeby go wyjąć – naciśnij niebieski element do wlewania płynu, żeby wyjąć szufladę (rys. 5).
 10. Po wyjęciu szuflady ukażą się dwie śruby, odkręć je (rys. 6).
 11. Z panelu sterowania pralką możesz odłączyć kable, jednak nie jest to konieczne (rys. 7a) – następnie wyjmij do siebie panel pamiętając, że trzymają go plastikowe zatrzaski (rys. 7) – można wcisnąć je płaskim śrubokrętem ale trzeba uważać by ich nie złamać.
 12. Otwórz bęben pralki i odkręcić 6 śrub (rys. 8). Delikatnie zdejmij szarą obręcz. Pamiętaj o szklanym kloszu by nie spadł na ziemię i się nie potłukł.
 13. Po zdjęciu obręczy i klosza zdemontuj resztę drzwi bębna z zawiasów (rys. 9).
 14. Demontaż kołnierza odbywa się przez zdjęcie metalowej obejmy – prawdopodobnie na dole gumowego kołnierza znajdują się dwa niewielkie oczka w obejmie – złap jedno z nich szczypcami i delikatnie pociągaj w dół, aż możliwe będzie ściągnięcie metalowego elementu. (rys. 10).
 15. Po zdjęciu obejmy złap kołnierz i zdemontuj go z frontu pralki wpychając do środka bębna (rys. 11).
 16. Następnie przechodzimy do demontażu frontu pralki przez odkręcenie śrub – pierwsze dwie znajdują się w dolnej prawej części pralki, nad filtrem (rys. 12) kolejna śruba jest po przeciwnej stronie (lewa, dolna część) (rys. 13) – kolejna w górnej prawej, pod panelem sterowania (rys. 14) i górnej lewej części pralki, pod szufladą na detergenty (rys. 15). Uwaga jeszcze nie zdejmujemy odkręconego frontu!
 17. W miejscu gdzie znajduje się zamek drzwi bębna odkręcamy kolejne dwie śruby (rys. 16) i delikatnie demontujemy front pralki ponieważ jest on jeszcze połączony kablami zasilającymi zamek drzwi bębna.
 18. Po zdemontowaniu frontu w jego wewnętrznej (tylnej) części znajduje się zamek z kablami zasilającymi, który musimy zdemontować (rys. 17) – już wcześniej go odkręciliśmy – wypychamy/pociągamy zamek (rys. 18).
 19. Front pralki demontujemy poprzez lekkie uniesienie go do góry a później do siebie (rys. 19).
 20. W dolnym prawym rogu widzimy już dobrze odsłonięty filtr odprowadzający wodę z dwiema rurami: ciemną – doprowadzającą wodę z lewej strony filtra (rys. 20) i jasną – odprowadzającą, z prawej strony (rys. 21).
 21. Zdejmujemy metalowe obejmy z wykorzystaniem np. klucza nastawnego “żabki” (rys. 22 i 23). Uwaga – dobrze jest coś podłożyć pod pralkę ponieważ jest duże ryzyko, że w rurach znajduje się jeszcze woda.
 22. Następnie z przodu pralki gdzie jest filtr odkręcamy trzy śruby (rys. 24).
 23. Przechodzimy do demontażu filtra. Z tyłu filtra znajdują się dwa kable zasilające – należy je od niego odłączyć, pamiętając jak były podłączone! (rys. 25).
 24. Nasza pralka przed montażem nowego filtra i jej złożeniem wygląda jak na rysunku 26.
 25. Następnie wkładamy nowy filtr – podłączamy kable zasilające tak samo jak były przypięte wcześniej wkładamy filtr na swoje miejsce – podłączamy rury i nakładamy obejmy – przykręcamy filtr dwoma śrubami (podpunkt 22).
 26. Zanim przejdziemy do dalszego etapu składania pralki warto sprawdzić czy będzie ona pracować prawidłowo, dlatego dobrze złożyć panel sterowania (jeśli wcześniej odłączyliśmy kable, jeśli nie to ten krok pomijamy), podłączyć wodę i zasilanie, a następnie ustawić program płukania bez wirowania lub jakikolwiek. Dobrze być przygotowanym na ewentualne złe złożenie i wyciek wody – raczej mało prawdopodobne. Jeśli obejmy rur doprowadzających i odprowadzających wodę do i z filtra zostały zamontowane w taki sam sposób jak były oryginalnie to powinno wszystko być ok. Jeśli pralka przeprowadziła cały program prawidłowo przechodzimy do jej odłączenia od zasilania i montażu pozostałych elementów.
 27. Montujemy zamek, przedni front (pamiętamy by wsadzić go w odwrotnej kolejności jak demontowaliśmy: dopychamy, pociągamy w dół (rys. 27) – wyciągamy z bębna kołnierz i go montujemy, zakładamy metalową obejmę – przystępujemy do montażu drzwi (rysunki od 28 do 32; należy pamiętać o odpowiednim ułożeniu bolca [rys. 31 i 32]) – mocujemy drzwi na zawiasie – wkładamy panel sterowanie oraz dozownik na detergenty – nakładamy blat – montujemy dolny front panelu pralki. 

Uwaga – pamiętajmy o wkręceniu wszystkich śrub.

2+
Udostępnij:

Naprawa suwaka- bez wymiany.
#rbag #bag #plecak #suwak #naprawasuwaka #napprawaplecaka #zipperrepair #zipper #slider #blackbag #dirtbag #trekkingbag #streetbag #dailybag #pracowniakaletnicza #warszawa #cheap #tanianaprawa #zerowaste #naprawiajniewyrzucaj #polska #serwisplekaków #wdrogę #fixthat #smartrepair #environmentalprotection #eco #eko #ochronaśrodowiska
...

15 2

Naprawianie. Coś absolutnie naturalnego, oczywistego dla jednych, bywa totalną abstrakcją dla innych, jakimś obciachem😱

Olać, co ktoś na ten temat myśli - JEŚLI SIĘ DA, TO WOLĘ NAPRAWIAĆ. Koniec filozofii🤣

Naprawianie to także jeden z kroków życia bardziej zero waste.

Dzisiejsza naprawa to absolutnie nic specjalnego, ot element codzienności. Taśma izolacyjna i do boju.

Swoją drogą, muszę kupić rurki termokurczliwe - wydają się być lepszym rozwiązaniem na popękane izolacje w kabelkach, choć mogę się mylić - nie testowałam🤔 Ktoś ma jakieś doświadczenia w temacie?
...

30 10

Ocenę wpływu danego produktu na środowisko prowadzi się przy założeniu określonego czasu życia. Dobrym przykładem są koszulki bawełniane, które wg wytycznych powinny przetrwać 50 użyć, tj. cykli użycie-pranie-suszenie-prasowanie. Czy to dużo? To zależy, ponieważ mam stare koszulki, które wytrzymały kilkanaście lat oraz takie, które niestety nie wytrzymały kilkunastu prań (tj. założę je ponownie, ale co najwyżej do spania, na działkę czy do chodzenia po domu - innymi słowy straciły swoją główną funkcję i wymuszają zakupu następnej sztuki). Osobiście uważam tę wartość za dość małą, ale to temat na osobną dyskusję.

Jak interpretować wykres?

Na wykresie przedstawiono ślad węglowy w zależności od tego, ile razy nasza koszulka spełni swoją rolę (wytrzyma 25, 50 lub 100 użyć). Ślad węglowy wynikający z użytkowania będzie w tym wypadku taki sam dla wszystkich 3 sytuacji. Jeżeli koszulka wytrzyma 25 użyć - należy doliczyć tutaj ślad węglowy związany z wyprodukowaniem oraz utylizacją drugiej koszulki. W przypadku 100 użyć dzielimy ślad węglowy koszulki związany z produkcją i utylizacją na 2.

Oznacza to tylko tyle, że im trwalsze będą produkty, tym ich ślad węglowy faktycznie będzie malał (zakładając, że mają być one cały czas użytkowane). Jeżeli kupimy coś, co zepsuje nam się bardzo szybko (lub w przypadku ubrań przestanie się nam podobać po paru założeniach), to faktyczny ślad węglowy będzie bardzo duży, gdyż i tak w coś się musimy ubrać i kupimy kolejne ubranie. Przerabianie ubrania na coś, co pełni inną funkcję nic nam nie da, bo i tak musimy kupić ubranie.

W związku z czym jeżeli coś nam się zepsuje - warto dany produkt naprawić, chyba, że użytkujemy go długo, a nastąpił skok technologiczny na tyle duży, że eksploatacja produktu nowszej generacji w dłuższej perspektywie będzie lepsza dla środowiska.

Rysunek w większej znajdziecie na stronie eko-logicznie.com w zakładce Ekologia w praktyce - cykl infografik (link w komentarzu).

#ekologiawpraktyce #ekologia #ecology #zerowaste #zerowastepolska #lesswaste #lesswastepolska #środowisko #zrównoważonyrozwój #moda #bawełna #ubrania #environment #sustainability #śladwęglowy #carbonfootprint #naprawiajniewyrzucaj
...

1 1

Mała czarna to klasyk, ale co powiecie na małą białą? 😏⁣
Śmiało można stwierdzić, że ten rodzaj sukienki na dobre zagościł w naszym codziennym życiu, choć nadal za każdym razem robi piorunujące wrażenie!⁣

Macie w szafie już swoją „małą białą”? 🤍
...

8 2

Koktajl owocowy na rozpoczęcie dnia to znakomity pomysł. Smaczny, zdrowy, sycący - jest świetnym urozmaiceniem codziennego menu 😀 Przyrządzisz go szybko i tak samo szybko go wypijesz 😉 Przygotowany z sezonowych owoców to prawdziwa bomba witaminowa 😃 Lubisz smoothie?
.
.
.
#domjestwtwoichrekach
#koktajl #koktajle #wiemcojem #zdrowo #owoce #zdrowejedzenie #zdroweprzepisy #śniadanie #pycha #pyszne #jemzdrowo #drugiesniadanie #samozdrowie #zdrowesniadanie #pyszności #zdrowe #pysznie #mniam #bezcukru #odchudzanie #zdrowadieta #zdrowojem #redukcja #dietetycznie #deser #smacznie #zdrowakuchnia #dietabezdiety #sezonowo
...

12 0

Drugie życie ubraniom!⁣

Pamiętacie akcję za czasów Mabezi z przerabianiem ubrań na bardziej klimat boho?⁣

Plotłyśmy makramę do jeansowych kurtek, haftowałyśmy listki na tylnich kieszeniach spodni... ❤️ ⁣
Śmiało mogę stwierdzić, że to był nasz najlepszy projekt i dawał nam najwięcej radości. ⁣

Nic dziwnego, że na tym haśle oparłam swój następny pomysł i promuję świadome zakupy w sh - na żywo lub online. ✌️⁣

Pomysł z przerabianiem ubrań nadal mnie ogromnie jara i jestem pewna, że oprócz wyselekcjonowanych ubrań, będziecie mogli już niedługo wyczekiwać pierwszych przeróbek! ☺️
...

5 1

My friend in not only person I can rely on whenever I need it, but she is also very talented chair doctor :)
She save them and give them second chance to be beautiful and useful.
Check her work at nakrzesle

And my items took part in photo session.

#chairdesign #repairing #chairrenovation #furniturerenovation #oldlikenew #ecowork #supportingeachother #talentedpeople #nakrześle #womenworking #womeninwork #friendshippower #renowacjakrzesła #krzesło #nowezycie #renowacjamebli #tapicerka #niebieskiekrzesło #homedesign #wystrojwnetrz #ekologicznemeble #naprawiajniewyrzucaj #dizajn #krzeslawelurowe #nowatapicerka #artglass4joy #zlotaraczka #złotarączka
...

5 1

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie 😍. W Międzynarodowy Dzień Przyjaźni przypominamy, żeby zawsze mieć pod ręką Kropelkę®. Nigdy nie wiadomo, kiedy Wasz przyjaciel będzie jej potrzebował.

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #biżuteria #jewelery #porcelana #porcelain #fun #zabawa #zabawka #metal #drewno
...

1 0

Ten ułamek sekundy, w którym już wszystko wiadomo... 🤦 Myślisz, że to nie może skończyć się dobrze. A jednak - z Kropelką® cofamy bieg wydarzeń!

Sprawdź, jak używać Kropelki® 👉 www.kropelka.com.

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #biżuteria #jewelery #porcelana #porcelain #fun #zabawa #zabawka #metal #drewno
...

1 0

Pieniądze się Ciebie nie trzymają? Chyba mamy rozwiązanie... przynajmniej na rozbitą ceramiczną skarbonkę. 💸

Wystarczy Kropelka® i 4 KROKI:
🐷 Nakręć końcówkę na tubkę Kropelki® aż do pęknięcia membrany.
🐷 Oczyść łączone powierzchnie.
🐷 Zdejmij nakrętkę z końcówki i nałóż tylko kroplę kleju na jedną z klejonych części.
🐷Przytrzymaj przez 60 sekund.

Jeśli potrzebujesz czasu na korektę, wybierz Kropelkę® w żelu. Jest idealna, gdy potrzebujesz większej precyzji i czasu na poprawki.

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #biżuteria #jewelery #porcelana #porcelain #fun #zabawa #zabawka #metal #drewno
...

1 0

Ile różnych zastosowań ma Kropelka®? Jedynym ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia (no i materiał, z którego jest wykonany przedmiot).

Może naprawiliście dzięki niej coś naprawdę wyjątkowego? Czekamy na Wasze historie na 👉 UzywamKropelki@kropelka.com. Z przyjemnością je później opublikujemy i pochwalimy Waszą kreatywność!

Szczegóły: https://www.kropelka.com/warsztat-Kropelki.

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #biżuteria #jewelery #porcelana #porcelain #fun #zabawa #zabawka #metal #drewno
...

1 0

Która Kropelka® jest Twoją ulubioną? My wciąż nie możemy się zdecydować. ❤️‍🔥

😆 tradycyjna Kropelka®
❤️ Kropelka® w żelu
😮 Kropelka® w buteleczce

Bez względu na to, którą wybierasz, zawsze możesz być pewny, że... co Kropelka® sklei, sklei, żadna siła nie rozklei. 💪

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #biżuteria #jewelery #porcelana #porcelain #fun #zabawa #zabawka #metal #drewno
...

0 0

Wakacyjne wspomnienia mogą zostać z Tobą na dłużej! 🌞 Przywiezione z nad morza muszelki wykorzystaj do stworzenia wyjątkowej doniczki na roślinkę. Zobacz, jak to zrobić!

🧑‍🔧 Pochwal się swoimi ozdobami DIY z wykorzystaniem Kropelki® w komentarzach!

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #biżuteria #jewelery #porcelana #porcelain #fun #zabawa #zabawka #metal #drewno
...

0 0

Sklejaj drewniane, porcelanowe, ceramiczne, gumowe i metalowe rzeczy z Kropelką®! To dziecinnie proste i szybkie. Wystarczą 4 kroki:

👍 Nakręć końcówkę na tubkę Kropelki® aż do pęknięcia membrany.
👍 Oczyść łączone powierzchnie.
👍 Zdejmij nakrętkę z końcówki i nałóż tylko kroplę kleju na jedną z klejonych części.
👍 Przytrzymaj przez 60 sekund.

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #biżuteria #jewelery #porcelana #porcelain #fun #zabawa #zabawka #metal #drewno
...

0 0

Upewnij się, że Twój mebel wytrzyma wszystko! Wzmocnij łączenia Kropelką®! Po więcej inspiracji zapraszamy do naszego warsztatu online: https://www.kropelka.com/warsztat-Kropelki.

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #biżuteria #jewelery #porcelana #porcelain #fun #zabawa #zabawka #metal #drewno
...

0 0

W jakiej pozycji prawidłowo przechowujemy Kropelkę? Czekamy na Wasze odpowiedzi w formie reakcji w komentarzu:
😢 na leżąco
❤️ na stojąco

Podpowiadamy tylko, że jedna z tych pozycji zapobiega zatykaniu się końcówki z dozownikiem. 😉

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #biżuteria #jewelery #porcelana #porcelain #fun #zabawa #zabawka #metal #drewno
...

0 0

🦖 Wiemy jedno - Kropelka® na pewno pozwoli przetrwać ulubionej figurce dinozaura Twojego dziecka! A to już bardzo dużo 😀. Wystarczy 60 sekund i zabawka będzie jak nowa.

Zobacz, jak używać KropelkiWe know one thing - Kropelka® will allow your kid's favourite dinosaur toy survive!: www.kropelka.com.

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #biżuteria #jewelery #porcelana #porcelain #fun #zabawa #zabawka #metal #drewno
...

0 0

Czy korzystasz z funkcji termoobiegu w piekarniku? Polega ona na równomiernym rozłożeniu ciepłego powietrza w komorze, dzięki czemu potrawy są jednolicie upieczone oraz bardziej soczyste w środku, niż w przypadku klasycznego pieczenia góra + dół. Użycie termoobiegu jest eko i oszczędza czas – potrawy pieką się krócej, a co za tym idzie, piekarnik zużywa mniej energii elektrycznej. Przy zastosowaniu termoobiegu zaleca się zmniejszyć temperaturę od 10 do 20 stopni od tej podanej w przepisie. Termoobieg idealnie sprawdza się do pieczenia potraw z przypieczonym wierzchem, dobrze jest go używać także po to, aby uniknąć przypalonego spodu czy też niedopieczonego, surowego wnętrza. Termoobieg najlepiej sprawdza się przy potrawach takich jak lasagne, pizza, zapiekanki, makarony, ryby, mięsa i kruche wypieki. Uważaj za to w przypadku ciast drożdżowych, które pieczenie z termoobiegiem może przesuszyć ;) A Ty, co ostatnio upiekłaś z termoobiegiem? Może masz jakieś rady, żeby pieczenie z termoobiegiem się udawało?
.
.
.
#domjestwtwoichrekach
#piekarnik #kuchnia #pieczenie #pyszne #wypieki #mniam #domowewypieki #przepis #smacznego #mojakuchnia #smaczne #ciasto #domowejedzenie #zdrowejedzenie #obiadek #kolacja #czystamicha #pycha #zdrowo #ekologiczne #smacznie #domoweinspiracje #wiemcojem #kurczak #piatek #piątekpiąteczekpiątunio #takasytuacja #dziendobry #milegodnia
...

11 0

Chcesz dołączyć jako partner?

Wyznajesz takie same wartości, jak my i dbasz o środowisko naturalne to zapraszamy do współpracy!

Napisz do nas
kontakt naprawiaj nie wyrzucaj