Wymiana filtra odprowadzającego wodę w pralce LG – przykład na modelu F10B8ND

Wymiana filtra odprowadzającego wodę w pralce LG – przykład na modelu F10B8ND

Szymon | 20.04.2021

Wymiana filtra odprowadzającego wodę w pralce LG – przykład na modelu F10B8ND

Szymon | 20.04.2021

 1. Przygotuj sobie narzędzia typu: śrubokręty,  wkrętarka z różnymi końcówkami, szczypce, klucz nastawny „żabka”; opcjonalnie klucz francuski.
 2. Odłącz zasilanie, zamknij zawór wody, zamknij drzwi od bębna pralki.
 3. Otwórz klapkę, gdzie znajduje się filtr – dolny prawy róg pralki a następnie wyjmij czarny wężyk, podłóż jakieś naczynie, otwórz wężyk i spuść resztę wody z filtra (rys. 1).
 4. Otwórz, przekręcając w lewą stronę, okrągłą (u mnie czarna) pokrywę filtra – uwaga może wylecieć jeszcze woda.
 5. Odkręć śrubę z prawej strony okrągłej pokrywy filtra (rys. 1).
 6. Pociągnij do siebie dolną część frontu pralki aby ją wyjąć (rys. 2).
 7. Z tyłu pralki odkręć dwie śruby w jej górnej części, które trzymają blat pralki (rys. 3).
 8. Popchnij blat pralki do tyłu, a następnie go zdemontuj pociągając do góry (rys. 4).
 9. Otwórz szufladę na proszek i płyn żeby go wyjąć – naciśnij niebieski element do wlewania płynu, żeby wyjąć szufladę (rys. 5).
 10. Po wyjęciu szuflady ukażą się dwie śruby, odkręć je (rys. 6).
 11. Z panelu sterowania pralką możesz odłączyć kable, jednak nie jest to konieczne (rys. 7a) – następnie wyjmij do siebie panel pamiętając, że trzymają go plastikowe zatrzaski (rys. 7) – można wcisnąć je płaskim śrubokrętem ale trzeba uważać by ich nie złamać.
 12. Otwórz bęben pralki i odkręcić 6 śrub (rys. 8). Delikatnie zdejmij szarą obręcz. Pamiętaj o szklanym kloszu by nie spadł na ziemię i się nie potłukł.
 13. Po zdjęciu obręczy i klosza zdemontuj resztę drzwi bębna z zawiasów (rys. 9).
 14. Demontaż kołnierza odbywa się przez zdjęcie metalowej obejmy – prawdopodobnie na dole gumowego kołnierza znajdują się dwa niewielkie oczka w obejmie – złap jedno z nich szczypcami i delikatnie pociągaj w dół, aż możliwe będzie ściągnięcie metalowego elementu. (rys. 10).
 15. Po zdjęciu obejmy złap kołnierz i zdemontuj go z frontu pralki wpychając do środka bębna (rys. 11).
 16. Następnie przechodzimy do demontażu frontu pralki przez odkręcenie śrub – pierwsze dwie znajdują się w dolnej prawej części pralki, nad filtrem (rys. 12) kolejna śruba jest po przeciwnej stronie (lewa, dolna część) (rys. 13) – kolejna w górnej prawej, pod panelem sterowania (rys. 14) i górnej lewej części pralki, pod szufladą na detergenty (rys. 15). Uwaga jeszcze nie zdejmujemy odkręconego frontu!
 17. W miejscu gdzie znajduje się zamek drzwi bębna odkręcamy kolejne dwie śruby (rys. 16) i delikatnie demontujemy front pralki ponieważ jest on jeszcze połączony kablami zasilającymi zamek drzwi bębna.
 18. Po zdemontowaniu frontu w jego wewnętrznej (tylnej) części znajduje się zamek z kablami zasilającymi, który musimy zdemontować (rys. 17) – już wcześniej go odkręciliśmy – wypychamy/pociągamy zamek (rys. 18).
 19. Front pralki demontujemy poprzez lekkie uniesienie go do góry a później do siebie (rys. 19).
 20. W dolnym prawym rogu widzimy już dobrze odsłonięty filtr odprowadzający wodę z dwiema rurami: ciemną – doprowadzającą wodę z lewej strony filtra (rys. 20) i jasną – odprowadzającą, z prawej strony (rys. 21).
 21. Zdejmujemy metalowe obejmy z wykorzystaniem np. klucza nastawnego “żabki” (rys. 22 i 23). Uwaga – dobrze jest coś podłożyć pod pralkę ponieważ jest duże ryzyko, że w rurach znajduje się jeszcze woda.
 22. Następnie z przodu pralki gdzie jest filtr odkręcamy trzy śruby (rys. 24).
 23. Przechodzimy do demontażu filtra. Z tyłu filtra znajdują się dwa kable zasilające – należy je od niego odłączyć, pamiętając jak były podłączone! (rys. 25).
 24. Nasza pralka przed montażem nowego filtra i jej złożeniem wygląda jak na rysunku 26.
 25. Następnie wkładamy nowy filtr – podłączamy kable zasilające tak samo jak były przypięte wcześniej wkładamy filtr na swoje miejsce – podłączamy rury i nakładamy obejmy – przykręcamy filtr dwoma śrubami (podpunkt 22).
 26. Zanim przejdziemy do dalszego etapu składania pralki warto sprawdzić czy będzie ona pracować prawidłowo, dlatego dobrze złożyć panel sterowania (jeśli wcześniej odłączyliśmy kable, jeśli nie to ten krok pomijamy), podłączyć wodę i zasilanie, a następnie ustawić program płukania bez wirowania lub jakikolwiek. Dobrze być przygotowanym na ewentualne złe złożenie i wyciek wody – raczej mało prawdopodobne. Jeśli obejmy rur doprowadzających i odprowadzających wodę do i z filtra zostały zamontowane w taki sam sposób jak były oryginalnie to powinno wszystko być ok. Jeśli pralka przeprowadziła cały program prawidłowo przechodzimy do jej odłączenia od zasilania i montażu pozostałych elementów.
 27. Montujemy zamek, przedni front (pamiętamy by wsadzić go w odwrotnej kolejności jak demontowaliśmy: dopychamy, pociągamy w dół (rys. 27) – wyciągamy z bębna kołnierz i go montujemy, zakładamy metalową obejmę – przystępujemy do montażu drzwi (rysunki od 28 do 32; należy pamiętać o odpowiednim ułożeniu bolca [rys. 31 i 32]) – mocujemy drzwi na zawiasie – wkładamy panel sterowanie oraz dozownik na detergenty – nakładamy blat – montujemy dolny front panelu pralki. 

Uwaga – pamiętajmy o wkręceniu wszystkich śrub.

2+
Udostępnij:

Witaj poniedziałku ☀️ Jak Wam minął pierwszy weekend podczas którego wkońcu można było zobaczyć uśmiechy na ulicach ? Wybraliście miasto czy wypad na wieś ? 🤔
.
.
.
.
#weekendvibes #covid_19 #nomasks #backtolife #carlovers #warszawa #kia #serwissamochodowy #salonsamochodowy #uzywanejaknowe #naprawiajniewyrzucaj #dbajoauto #wypadpozamiasto
...

0 0

Jest Was już 5000 na naszym profilu! Super, dziękujemy! ♥️
.
Dziękujemy, że jesteście, piszecie do nas, komentujecie, bierzecie udział w naszych zabawach na instastory 🤗 No i dzielicie się z nami historiami Waszych napraw - jesteście inspiracją dla innych, że się da, że można, że naprawianie jest fajne! Brawo Wy! Jesteśmy szczęśliwi, że dla tak wielu z Was tematy dot. domu, naprawy sprzętu, ekologii, prawa do naprawy i less waste są interesującym tematem.
.
Jesteśmy tu dla Was i chcemy tworzyć dla Was coraz bardziej interesujące treści. Jeżeli macie jakieś pytania, pomysły, chcecie się czegoś dowiedzieć - piszcie śmiało w komentarzach pod postem 🙂
.
My tymczasem świętujemy i życzymy Wam wszystkiego dobrego ♥️ Wasze zdrowie!
.
.
.
#domjestwtwoichrekach #naprawiajniewyrzucaj #5000followers #5000likes #5k #dziękuję #dziękujemy #thankyou #obserwator #obserwuj #obserwujmnie #szczesliwa #szczęśliwi #duma #wdzięczność #wdziecznosc #radość #uśmiech #poniedziałek #tworzenie #blogerka #bloger #podziękowania #naszdom #domoweinspiracje #rodzinatojestsiła #cel #planowanie #ludzie #życie
...

36 4

A właśnie, że będziesz! Kropelka w żelu nie pozwoli zmarnować się żadnej zabawce. Także tę metalową skleisz w mig i w dodatku bardzo precyzyjnie!

Pamiętaj o tych 4 krokach:
1 ➡️ Nakręć końcówkę na tubkę Kropelki aż do pęknięcia membrany.
2 ➡️ Oczyścić łączone powierzchnie.
3 ➡️ Zdejmij nakrętkę z końcówki i nałóż tylko kroplę kleju na jedną z klejonych części.
4 ➡️ Przytrzymaj przez 60 sekund - skoryguj ułożenie, jeśli musisz. Formuła w żelu to ułatwia.

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #fun #zabawa #robot #zabawka #dziecko #metal
...

2 0

Szybki pit stop- wymiana kół i dalej jazda 😀
#rbag #naprawawalizek #samsonite #suitcaserepair #naprawakółwwalizce #naprawakółek #serwiswalizek #luggage #service #bag #bagrepair #podróż #wyjazd #podróże #wakacje #trip #travel #tourism #flytravel #lot #zerowaste #naprawiajniewyrzucaj #greenrecycling #ecology #ilovemyjob #warszawa #polska
...

3 0

Jeden nieuważny ruch może prowadzić do zmian w całej galaktyce. Na szczęście jest Kropelka, która z powrotem zaprowadzi dawny ład i porządek? Zamiast orbitować bez celu wokół uszkodzonych rzeczy, weź sprawy w swoje ręce.
Zobacz, kiedy jeszcze przyda Ci się Kropelka: www.kropelka.com.

#kropelka #klej #glue #naprawiaj #naprawiajniewyrzucaj #DIY #superglue #poxipol #poxilina #homemade #szaman #wodz #tv #tvspot #commercial #ad
...

3 0

Dbajmy o swoich bliskich i o swój dom :) Ekipa North życzy miłego weekendu!
.
.
.
#domjestwtwoichrekach #bliscy #rodzina #rodzinatojestsiła #rodzinajestnajważniejsza #rodzinawkomplecie #rodzinka #rodzinnie #rodzinnyczas #rodzinnaniedziela #dłonie #razemnajlepiej #razem #razemlepiej #bliskość #wdzięczność #wdziecznosc #kochamnadzycie #kochamnajmocniej #kochamcie #wspolnyczas #kochamcię #uwielbiam #cytatyomiłości #cytaty_i_nie_tylko #cytatyoprzyjazni #myśli #piatekpiateczekpiatunio #piatek #milegoweekendu
...

1 0

JAZZ.BUT Szewc&Kaletnik                      Buty z skóry Pythona marki JAST CAVALLI. Wykonano podeszwy i daleki skórzane, poddano renowacji koloru.
Skorzystaj z usługi CONCIERGE na terenie trójmiasta. Zgłoś usługę naprawy butów, torebek a przyjedziemy pod wskazany adres. Po naprawie odwieziemy naprawione rzeczy.

#szewc #bespokeshoes #sopot
#shoemaker #shoemaking #serviceshoes              #shoestagram#shoestyle #shoes
#menswear#menstyle #acme #classicshoes        #shoeshine #butynamiarę #trójmiasto #handmade#gdynia#gdańsk
#zakład szewski #naprawaobuwia
#zelówki#wymiana podeszwy
#naprawabutów#naprawa podeszwy 
#shoerepair#dobryszewc
#pastowanie#polerowaniebutów                  #serviceshoes#naprawiajniewyrzucaj
...

24 0

Czy wiesz, jaką jakość ma woda w Twoim domu? W Polsce woda w kranie często jest twarda, a nawet bardzo twarda. Ma ona w składzie metale ciężkie takie jak ołów oraz inne związki chemiczne, które mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia. No i ten specyficzny posmak... Jeżeli w Twoim mieście woda jest niedostatecznie oczyszczona, wygodnym rozwiązaniem do codziennego użytku będzie dzbanek z filtrem. Filtry takie mają masę zalet:
.
💧redukują twardość wody;

💦zmniejszają zawartość metali ciężkich w wodzie;

💧niwelują zawartość chloru i innych niepożądanych substancji w wodzie;

💦ograniczają tworzenia się osadów z kamienia w urządzeniach AGD;

💧poprawiają smak i jakość wody kranowej.
.
Ponadto picie wody filtrowanej jest bardziej oszczędne i eko, w przeciwieństwie do kupowania zgrzewek plastikowych butelek 😉 I jest też mniej dźwigania 😉 Na north.pl znajdziesz oryginalne wkłady filtracyjne dzbanka i ich odpowiedniki. Obecnie w promocji możesz kupić wkłady do dzbanka filtrującego 5 szt. Dafi Unimax - zaoszczędzisz aż 15 zł :) Zapraszamy, link w bio!
.
.
.
#domjestwtwoichrekach #domoweinspiracje #inspiracje #mojemieszkanie #mojdom #kuchnia #poranek #domowe #promocja #mojakuchnia #dziewczynykfs #czwartek #dobrydzień #woda #zdrowie #inspiracja #dbamosiebie #dbamozdrowie #jemzdrowo #zdrowo #wiemcojem #dietetyk #redukcja #śniadanie #dietabezdiety #gotowanie #zdroweodzywianie #bezplastiku #ekologia #miłegodnia
...

13 0

Myjesz włosy, spłukujesz, wycierasz, suszysz, układasz. Codziennie, co kilka dni... Najbardziej irytujące jest, gdy rano chcesz wysuszyć włosy, a suszarka nie grzeje 😕 W perspektywie albo spóźnienie do pracy, albo wybiegnięcie z domu z mokrą głową 😐 Która z nas nie miała takiej sytuacji? Masz ochotę wyrzucić suszarkę do śmieci... ale stop, zatrzymaj się! Być może nie wszystko stracone i suszarkę da się uratować 😉 Jakie są powody, że suszarka dmucha ale nie grzeje?
.
💆zapchana kratka wlotu powietrza - jeżeli nie jest regularnie czyszczona może się zapchać i w efekcie powodować problemy z prawidłowym działaniem sprzętu. Kratka umieszczona jest tuż nad rączką suszarki - na bieżąco wyciągaj zbierające się na niej zabrudzenia;
.
💆przerwana spirala grzejna - uszkodzona spirala nie będzie ogrzewała powietrza, ale w niektórych suszarkach można wymienić ten element;
.
💆uszkodzony termostat suszarki - wyłącza zasilanie w momencie, gdy powietrze wewnątrz urządzenia jest zbyt gorące lub jeżeli jest problem z jego prawidłowym obiegiem. W większości przypadków wymiana termostatu jest niemożliwa;
.
💆popsuty przełącznik - możliwe, że zmiana funkcji przestała działać prawidłowo. Sprawdź, czy przycisk nie jest wciśnięty lub zablokowany, albo czy przełącznik zwyczajnie się nie ułamał. Tą usterkę można spróbować naprawić albo ewentualnie poradzić sobie jak pan Piotr @rogucki_rogucki z przyciskiem w swojej pralce w ostatnim odcinku "Zwykły szary brokat" 😉
.
Suszarka stosunkowo rzadko się psuje, ale dosyć trudno ją naprawić. Czasami jednak wystarczy przeczyszczenie filtra wlotu powietrza, by sprzęt znowu był sprawny 🤗 Na north.pl znajdziesz wiele elementów do suszarek do włosów - począwszy od części zamiennych, przez kable, aż po dodatkowe dysze i nasadki. Zapraszamy, link w bio!
.
.
.
#domjestwtwoichrekach #włosy #długiewłosy #pięknewłosy #zdrowewłosy #blondwłosy #rudewłosy #fryzjer #fryzura #metamorfoza #pielegnacjawlosow #uroda #włosing #dlugiewlosy #fryzury #pielęgnacja #stylizacja #blogerka #takasytuacja #zycie #kobietapoczterdziestce #kobietapotrzydziestce #kobietasukcesu #polskamama #polskiedziewczyny #grafika #ilustracja #rysunek #dzieńdobry #milegodnia
...

20 0


Miłego dnia 👋🏻😊


📸3/3


#nike #airforce1 #airforce #custom #airjordan #airmax #air #airmax90 #customizing #customized #customshoes #customkicks #customsneakers #sneakerhead #shoes #renovation #kicks #kickstagram #sneakers #sneakershoes #sneakersaddict #renowacja #naprawiajniewyrzucaj #buty #kicksonfire #tarragoleathercare #tarragosneakerscare #tarrago #paints #multirenowacja
...

2 1

Czy z utęsknieniem czekasz na wakacje? Po ostatniej zimie, dla wielu osób stresującej i męczącej, marzenia o beztroskim urlopie napełniają optymizmem i nadzieją. Zwłaszcza te pierwsze pogodne dni sprawiają, że chce się poczuć wiatr we włosach :D Ach, rzuciłoby się wszystko i pojechało w Bieszczady :D Też tak masz? Palec do budki, kto odlicza dni do wakacyjnego wyjazdu :D Napisz w komentarzu, gdzie chciałabyś pojechać na zasłużony urlop :)
.
.
.
#domjestwtwoichrekach #goldenhour #zachódsłońca #zlotagodzina #złotagodzina #fotowtorek #instawtorek #kobiecafotoszkoła #dziewczynykfs #lato #droga #wdrodze #podróżemałeiduże #słońce #slonecznydzien #słoneczko #niebo #chmury #wiosennie #dziendobry #milegodnia #reklama #pozytywnaenergia #koszalin #wakacje2021 #niezleaparaty #wyjazd #wpodróży #jestpieknie #taktrzebażyć
...

15 0

Zerwany pasek? Z takim problemami też można się zgłaszać. Naprawię tsk, że już się nie zerwie 😀Kto skorzystał z mojej pomocy ten wie 😎
#rbag #zerowaste #caro #leatherpurse #purserepair #naprawatorebki #naprawapaska #zerowaste #naprawiajniewyrzucaj #czarnatorebka #blackpurse #elegance #help #emergency #szybkapomoc #eco #pracowniakaletnicza #fix #drugieżycie #leather #instapurse #goodjob #strongrepair #mocnanaprawa #dobrarobota
...

9 1

Kostka brukowa jest często spotykaną nawierzchnią przydomowych chodników i podjazdów, jak również ogrodowych ścieżek i alejek. Trudno się dziwić - jest praktyczna, trwała i wytrzymała, a przy tym estetyczna. Aby jak najdłużej cieszyć się jej urodą należy o nią odpowiednio dbać. Najlepiej myć ją dwa razy do roku używając myjki ciśnieniowej i odpowiednich środków do czyszczenia i pielęgnacji. Myjka do czyszczenia kostki brukowej powinna mieć dużą moc i wysokie ciśnienie. Aby zwiększyć efekty naszej pracy wybierz model ze zbiornikiem na środek czyszczący. Ważny jest również wąż myjki - długość powyżej 3 metrów pozwoli na swobodne przemieszczanie się i zapewni większy komfort pracy. Na north.pl znajdziesz zarówno części zamienne do myjek ciśnieniowych, jak również środki czyszczące. Zapraszamy, link w bio!
.
.
.
#domjestwtwoichrekach #woda #podwórko #wieś #weranda #taras #ogród #ogródek #działka #nadziałce #mieszkajpieknie #domnawsi #remont #porządek #porządki #sprzątanie #czystość #czystydom #mycie #czyszczenie #sprzęt #naboso #wogrodzie #dziendobry #domoweinspiracje #porady #rady #chodnik #wiosna2021 #zainspirujsie
...

5 0

"My ludzie czujemy się w kosmosie jak w domu. To nieprawda. I nigdy nie będzie prawdą. Kosmos zawsze będzie kosmosem, a człowiek zawsze zostanie tylko człowiekiem. Będzie dysponował coraz większym doświadczeniem, ale nawet największe doświadczenie nie sprawi, że kosmos stanie się naszym domem..."

Arkadij Strugacki, Koniec eksperymentu "Arka"
.
Czy faktycznie nasza przyszłość to życie w kosmosie? Czy będzie nas tak dużo, że nie pomieścimy się na Ziemi? Czy może tak zniszczymy planetę, że dalsze życie na niej będzie niemożliwe? Czy podróże kosmiczne są niezbędne do przetrwania ludzkości?
.
Światowy Dzień Kosmosu skłania do rozważań na temat naszej przyszłości na Ziemi. Czy przeprowadzka na Marsa jest coraz bardziej realna? Z jednej strony to przerażające co zrobiliśmy z "naszą" planetą, a z drugiej strony perspektywa kosmicznych podbojów jest fascynująca... Zmiana otoczenia na kosmiczne jest coraz bardziej realna - w końcu już 20 lipca planowany jest pierwszy turystyczny lot w kosmos organizowany przez firmę Blue Origin... Jeden bilet można wygrać na aukcji online :) Palec do budki, kto ma chętkę na przeżycie pozaziemskiej przygody? :D
.
.
.
#domjestwtwoichrekach
#kosmos #astronauta #niebo #zachódsłońca #widoki #wschódsłońca #droga #wieczór #ksiezyc #przyszłość #rozwój #cel #nauka #działanie #wiedza #cytat #życie #zmiana #jestmoc #jutro #nadzieja #cytatdnia #czas #sentencje #cytaty_i_nie_tylko #podroze #przemyślenia #piatekpiateczekpiatunio #piatek
...

12 0

Chcesz dołączyć jako partner?

Wyznajesz takie same wartości, jak my i dbasz o środowisko naturalne to zapraszamy do współpracy!

Napisz do nas
kontakt naprawiaj nie wyrzucaj