+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Naprawa ekspresu do kawy > AEG > Wymiana pompy w ekspresie AEG EA 150

Wymiana pompy w ekspresie AEG EA 150

Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key
Czas naprawy
Naprawione

Ekspres do kawy AEG EA 150

Ekspres przestał pompować wodę

Expres do kawy AEG Electrolux, model EA 150, rok zakupu – 2006 (!!!). Przez te wszystkie lata działał bez zarzutu (jedna wymiana uszczelki dociskającej tygiel na kawę). No i stało się. Pewnego poranka przestał pompować wodę. Odgłos pracy silniczka był nadal słyszalny ale wody ani kropli…. Po rozkręceniu (bajecznie proste – 6 wkrętów) tylnej części obudowy i stwierdzeniu, że rurka między pojemnikiem na wodę a pompką jest drożna podjąłem decyzję o demontażu pompki.

Musiałem to zrobić ponieważ jej wszystkie dane techniczne były umieszczone akurat po niewidocznej stronie wnętrza expresu. Internetowa wyszukiwarka podpowiedziała co, gdzie i jak znaleźć. W ciągu 22 godzin przesyłka z North leżała obok ekspresu. Na zdjęciu widać założoną już nową pompkę. A kawa jest nadal tak samo dobra jak dotychczas. I jeszcze jedno. To nie jest tekst sponsorowany. Gratuluję North dużej sprawności w swoim działaniu. Dziękuję.

Przydatne linki
Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
rudekolek
rudekolek
6 miesięcy temu

W przypadku wymiany niebieskiej pompki z C.E.M.E E50501 na czerwoną ULKA EP5 należy przewody zasilania pompki podłączyć odwrotnie, niebieski do konektora z oznaczeniem diody. Nieprawidłowe podłączenie przewodów będzie skutkowało niedziałaniem funkcji spieniania mleka i gorącej wody!!! Niektóre wersje ekspresów AEG EA150 mają fabrycznie zamontowaną pompkę ULKA EP5!!!

1
0
Będę wdzięczny za komentarze.x