+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Jak naprawić piekarnik? > Amica > Wymiana przełącznika funkcji w piekarniku Amica 601GE2.33ZPTAYN(XXL)

Wymiana przełącznika funkcji w piekarniku Amica 601GE2.33ZPTAYN(XXL)

Bogdan 07.12.2021
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Trudna
Czas naprawy

około 2h

Naprawione

Piekarnik Amica 601GE2.33ZPTAYN(XXL)

Piekarnik przestał działać

Brak działania piekarnika w kuchence Amica wskazywał, z dużym prawdopodobieństwem, na uszkodzony/przepalony przełącznik funkcji. Żeby to sprawdzić musiałem zdjąć płytę palnikową. I tu zaczął się problem. W żaden sposób nie dawały się odkręcić śruby mocujące korpusy palników do płyty, z powodu b. zaawansowanej korozji. Po potraktowaniu połączeń śrubowych różnymi odrdzewiaczami i nacięciu łbów  śrub (oczywiście odłączony gaz i prąd) przy pomocy szlifierki kątowej, udało się odkręcić trzy mniejsze palniki. Natomiast w największym, najczęściej używanym, koniecznym było rozwiercenie śrub. Fragmenty tych śrub pozostały w korpusie palnika, więc unikając dalszego ich rozwiercania i zwiększenia rozmiaru gwintu do ponownego mocowania, zdecydowałem o kupnie nowego korpusu.

Podobne kłopoty, związane z korozją, były przy demontażu termopary (iskrownik zszedł bez problemu) dużego palnika, ale jakoś się udało. Jednakże nie wiedząc, czy nie uszkodziłem termopary  przy demontażu, zamówiłem nową i na zapas iskrowniki. Diagnoza była słuszna – przepalony przełącznik funkcji piekarnika. Montaż, jeżeli się robi wcześniej zdjęcia połączeń, to już betka. Myślę, że zaoszczędziłem kilkaset złotych, bo monter pewnie nie zdołałby dokonać naprawy w ciągu jednego dnia, biorąc pod uwagę kłopoty z demontażem. Mój przypadek z kuchenką Amica wskazuje, że producent powinien używać śrub nierdzewnych do montażu palników. Wydaje się również, że takie nierdzewne śruby powinny się znaleźć w obrocie, jako części zamienne.

Ostatnio dodane
5 2 oceny
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x