+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Historie > Naprawa ekspresu do kawy > Krups > Wymiana uszczelek w ekspresie Krups EA9010

Wymiana uszczelek w ekspresie Krups EA9010

Łukasz 21.03.2023
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Trudna
Czas naprawy

ponad 2h

Naprawione

Ekspres do kawy Krups EA9010

Uszkodzony zawór pary – złamały się króćce

Wymiana uszczelek ekspresu Krups EA 9010, plus wymiany uszkodzonego podczas demontażu zaworka pary. plastik zaworka po kilku latach był tak kruchy , że podczas przekręcania złamały sie króćce.

Poza tym ekspresy Krups maja wadę. Po programie czyszczenia z użyciem tabletki czyszczącej ( używam oryginalnych), ekspres się rozcieka. Nie wytrzymują uszczelki tłoka oraz w przypadku tego ekspresu również uszczelka dolna , tzw. barista. Mam go już pięć lat i trzeci raz wymieniam uszczelki i zawsze po użyciu programu czyszczenia…
przed uruchomieniem programu ekspres działa idealnie, programu nie da się pominąć i zaraz po jego uzyciu juz robi kawe z wodą do tacki ociekowej i zbiornika na fusy.

Ostatnio dodane
5 4 oceny
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
Woxy
Woxy
5 miesięcy temu

Cześć, mam taki ea9010 który ciągle wchodzi w tryb automatycznej konserwacji, potem próbuje napełnić się ale staje w połowie i tak stoi. Z menu robi tylko gorącą wodę, kawa, płukanie to tylko start programu i znowu automatyczna konserwacja. Podmiana pompki i przepływomierza nic nie dała. Chciałem odkręcić złącze dyszy pary i kurcze nie popatrzyłem za co złapałem i ułamałem odchodzącą od niego końcówkę. Powiedz mi o które uszczelki chodzi jeszcze bo ja wymieniłem uszczelkę w kociołku (bo się rozpadła), zaworze 2bar (pewnie niepotrzebnie), na tłoku plastikowym, zaworek crema i nadal nic. Error 4 w menu serwisowym. Dystrybutor czysty i sprawdzany. Węże zdaje się czyste.

Grzegorz
Admin
5 miesięcy temu
Odpowiedzieć  Woxy

Kod błędu 4 w ekspresach Krups dotyczy problemu z ciśnieniem wody i przez to może zatrzymać się tłok w dziwnej pozycji i nie pójdzie dalej. Ogólnie każdy zawsze zaczyna od pompy bo ona podaje wodę na całość – dalej te modele mają wewnętrzny filtr wody, który jak ma sporo kamienia, a z czasem będzie go miał, to też ogranicza przepływ wody. Można jeszcze podejrzewać sam kocioł, który po kilku latach może być też już zakamieniony i przepływ wody może być słaby, uszczelki w samym kotle (tych nie mamy dostępnych do zakupu), też z czasem padają. Można kompletny element grzejny do parzenia kawy wymienić na nowy, ale to już koszt się trochę robi.https://north.pl/karta/kociol-kompletny-do-ekspresu-do-krups-ea9010,5F9-SH-C2ML-U99.html

Woxy
Woxy
5 miesięcy temu
Odpowiedzieć  Grzegorz

Pompka i przepływomierz – podmieniany na sprawne, filterek czyszczony + robione obejście. Zweryfikowany tłok pomocniczy – ale ten pracuje w trybie serwisowym ok. Dystrybutor rozkręcany – czysto w środku, zawór 2bar – wymienione uszczelki.
Ogólnie wszelkie przewody – te co widać – są czyste. Wczoraj ułamał się króciec górnej części zaworka pary, a dzisiaj odpadł dolny. Skoro ten model napełnia się przez ten zaworek – może on był już jakiś uszkodzony ze starości (łatwo pękł i przez to nie mógł nabić ciśnienia? Czy da się bez tego zaworka przeprowadzić próbę – np. przytknąć czymś / ścisnąć. Nie mogę namierzyć tego zaworka, tylko używki.

3
0
Będę wdzięczny za komentarze.x