+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Problemy i objawy uszkodzeń sprzętów > Zmywarka > Hotpoint Ariston > Zmywarka Hotpoint Ariston LDF1235EU/HA po uruchomieniu wyłącza zabezpieczenie różnicowo-prądowe

Zmywarka Hotpoint Ariston LDF1235EU/HA po uruchomieniu wyłącza zabezpieczenie różnicowo-prądowe

Jarek 06.06.2024
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Łatwa
Czas naprawy

30min - 1h

Naprawione

Zmywarka Hotpoint Ariston LDF1235EU/HA 37541140100

Wymiana grzałki pompy myjącej w zmywarce

Zmywarka chwilę po uruchomieniu dowolnego programu wybijała zabezpieczenie różnicowo-prądowe, normalnie pobierała wodę, wypompowywała, stąd podejrzenie uszkodzenia grzałki (przebicie do masy). Po demontażu zmywarki i otwarciu dolnej pokrywy, przyczyną okazał się drobny wyciek (uszkodzony element oznaczony strzałką) z uszkodzonego łącznika gumowego zespołu grzałka-pompa, który powodował zwarcie. Ze względu na zużycie obu elementów gumowych (14 lat) najekonomiczniejszy był zakup kompletu grzałka+łączniki. Po wymianie zmywarka sygnalizowała błąd A05 – wg danych ze strony North.pl to problem z hydrostatem/presostatem, okazało się że po położeniu zmywarki na boku do hydrostatu dostała się woda – wystarczyło go wysuszyć.
Aby wymienić oba elementy wystarczą podstawowe narzędzia, dostęp do modułu pompy z grzałką (na zdjęciu nr 1) jest od dołu zmywarki (aby odczepić zespół grzałki od pompy przekręcamy go w lewo), dostęp do hydrostatu (na zdjęciu nr 2) jest od dołu, lub można zdemontować prawy bok zmywarki.

Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
maciej
maciej
6 dni temu

Dobra robota!

1
0
Będę wdzięczny za komentarze.x