+Dodaj wpis
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
post
Naprawiaj, nie wyrzucaj > Problemy i objawy uszkodzeń sprzętów > Suszarka do ubrań > Siemens > Przestał się kręcić bęben suszarki Siemens WT48Y780/04

Przestał się kręcić bęben suszarki Siemens WT48Y780/04

Adam 25.04.2024
Trudność naprawy
difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key difficulty key Średnia
Czas naprawy

Powyżej 1h

Naprawione

Suszarka bębnowa Siemens WT48Y780/04

Wymiana paska napędowego elastycznego w suszarce

Przestał się kręcić bęben w suszarce bębnowej Siemens WT48Y780/04

Przy próbie uruchomienia urządzenia usłyszałem jedynie ciche buczenie, ale bęben nie obracał się, co oznaczało, że ubrania pozostawały mokre i niewysuszone. Zdecydowałem, że spróbuję rozwiązać problem samodzielnie, zamiast wydawać pieniądze na serwisanta.

Odłączyłem suszarkę od prądu. Następnie usunąłem tylną obudowę urządzenia, co dało mi dostęp do wnętrza. Po dokładnym obejrzeniu zauważyłem, że problemem jest zużyty i pęknięty pasek napędowy i jego uszkodzenie uniemożliwiało obracanie się bębna.

Postanowiłem zakupić nowy pasek napędowy, który pasował do modelu mojej suszarki. Po odnalezieniu odpowiedniego paska w sklepie internetowym dokonałem zamówienia i czekałem na dostawę. Gdy część dotarła, przystąpiłem do wymiany. Trochę zabawy było przy naciąganiu i dopasowaniu paska do kół pasowych silnika oraz bębna.

Suszarka po wymianie działała bez zarzutu. Naprawa, choć początkowo wydawała się skomplikowana, okazała się całkiem prosta i przyniosła dużą satysfakcję i zaoszczędziło to mi czas i pieniądze 🙂

Ostatnio dodane
5 1 oceń
Ocena
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne
Pokaż wszystkie komentarze
0
Będę wdzięczny za komentarze.x